^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.11.2019 10:27
467 переглядів
0 коментарів
На зустрічі з народним обранцем підняли всі проблеми Катеринопільщини

23 жовтня у Катеринопіль завітав депутат Верховної Ради Андрій Стріхарський. Метою візиту була зустріч з виборцями та вивчення проблем району. Зустріч було заявлено на 12.00, але розпочалась вона з великим запізненням, майже на 2 години. Причиною відтермінування, як повідомили, став густий туман і розбиті дороги. Депутат, їдучи з Києва, не врахував усієї ваги цих чинників, тому дехто з виборців його так і не дочекався.

Зустріч проходила у залі засідань районної ради. Побачити Стріхарського прийшло до сотні катеринопільчан. Місцеві чиновники очікували депутата на рівні з іншими. Очевидно окремої аудієнції для них не передбачалось. Усі питання піднімали на загал.

Першим виступив Андрій Стріхарський. Розповів про роботу у Верховній Раді, про те що ця установа працює в турборежимі, про прийняті законопроекти, які відкладались роками, а також зупинивсь на особливо наболілому: дорогах, пообіцявши, що невдовзі ситуація з ремонтом автодоріг державного та національного значення має суттєво покращитися. «А ремонт місцевих доріг фінансуватиметься з наступного року обласними державними адміністраціями», − наголосив народний обранець. Ще закликав, аби виборці були більш активними, оскільки до інших депутатів уже надійшло багато звернень, а до нього – лише окремі.

Звернення не забарились. Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко окреслив перед Стріхарським цілий комплекс проблем.

1.Незадовільний стан територіальних доріг «Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка», «Катеринопіль-Вікнине-Іскрине-Шпола», що перебувають на балансі «Укравтодору». («Ми зверталися до обласних керівників, Служби автомобільних доріг, відповідь одна: кошти є лише на обслуговування доріг регіональних і національних, на територіальні грошей немає. Однією із цих доріг Ви щойно проїхали, бачили, на весну її не буде, все в ямах. Тому треба вирішити: або передати ці дороги на баланс облдержадміністрації, як передали місцеві, й дати під це фінансовий ресурс, або розподіляти кошти рівномірно по районах», − наголосив чиновник).

2.Заборгованість із заробітної плати у бюджетній галузі. До кінця року треба віднайти мільйон вісімсот тисяч гривень освітянам і мільйон медпрацівникам. («Медикам міністр охорони здоров’я пообіцяла закрити заборгованість , а що буде з освітянами? У місцевих бюджетах цих коштів нема», − поскаржився Коваленко).

3.Інфраструктурна субвенція. На Катеринопіль згідно з розпорядженням Кабміну від 10 липня було виділено 4,5 мільйона гривень, однак фінансування досі не відбулось. Це гальмує виконання ряду важливих робіт: ремонт дороги, ремонт даху садочка «Сонечко», даху ліцею, забезпечення технічними засобами райлікарні.

4.Модемні вузли обліку газу в котельнях шкіл. Попри вимогу, не скрізь в освітніх установах вдалося запустити електронну передачу показів лічильника. На це треба і проекти, і гроші. Прохання, як тільки наступлять холоди, щоб запустили газ. Лічильники є.

5.Проблема із добудовою опорної школи №2. Виготовлено проектно-кошторисну документацію. Зараз на добудову класів і спортзалу треба 27 мільйонів. Сума велика, але можна розбити на 2 черги й добудувати заклад.

6.Ліквідація сховища непридатних отрутохімікатів у селищі Єрки. Щороку росте ціна. Нині вже вартість утилізації виросла з 13 мільйонів до 17. Попередній міністр екології обіцяв, що у 2020-му підпишуть угоди із зарубіжними підприємствами, що мають ліцензії на виконання подібних робіт. (В Україні таких підприємств нема). Треба проконтролювати цю обіцянку.

Найбільше депутата вразила проблема з отрутохімікатами, пообіцяв знайти оптимальні шляхи її вирішення. У ході обговорення з’ясувалось, що гроші на утилізацію хімзасобів виділяли в 2012 році (тоді сховище й розконсервували), але справу до кінця не довели. Відтак Стріхарський закликав відкрити розслідування, аби винуватці, що освоїли кошти, понесли відповідальність за свої дії.

Інші проблеми Стріхарський пообіцяв обговорити з профільними міністрами та по можливості знайти шляхи їх вирішення. Закликав виборців бути активними і подавати свої пропозиції вчасно. Скажімо, бюджетні питання до затвердження бюджету, а не після.

Поміж звернень до депутата були також прохання припинити процеси громадоутворення та оптимізації сільських шкіл. Стріхарський погодився, що це питання складні, для багатьох болючі, але неминучі. Державна політика в цих аспектах не змінилась. Тому закликав не гальмувати процес децентралізації та ретельно продумати, які школи варто об’єднати, а які залишити.

Хвилювало людей також питання, коли буде призначено нового очільника райдержадміністрації. Стріхарський запевнив, що в такому питанні немає бути поспіху. Очільник буде, після того, як претенденти пройдуть усі необхідні співбесіди, перевірки.

У цілому звернень та запитань було багато. Депутат вислухав усіх.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : Гончариха : у селі є все для життя, не вистачає тільки роботи…