^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.10.2019 9:22
1064 переглядів
0 коментарів
Головний лікар Катеринопільської ЦРЛ просить забезпечити медзаклад необхідним обладнанням та виступає за збереження ФАПів

Головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька поскаржилась депутату Верховної Ради Андрію Стріхарському, що у медзакладу не вистачає коштів на інформатизацію вторинної ланки та діагностичну апаратуру, зокрема комп’ютерний томограф, лабораторне обладнання тощо. Вона наголосила, що досі лікарня мало забезпечувалась апаратурою. Дороговартісне обладнання доводилось купувати за кошти місцевого бюджету і спонсорів. Окрім того, чиновниця попросила народного обранця посприяти реалізувати проект «Ремонт господарської частини», який постійно відкладають.

Особливі нарікання Борецької викликала непродуманість реформи щодо ФАПів. «Під час першого етапу реформи взагалі не взяли до уваги функціонування ФАПів. Центри медицини можуть функціонувати там, де є тисяча населення. У нас є села, де 200-400 осіб. Виходить, що тяжкохворих людей похилого віку треба передати або на працівників соцслужби, або на нещасних сільських голів, які мають їх доглядати. Вважаю, що в перехідний період у селі треба утримувати медпрацівників. Сімейні лікарі − це добре, але їх недостатньо», − наголосила посадовиця.

Андрій Стріхарський, у свою чергу, висловив здивування, що вчергове просять обладнання, про доставку якого він уже домовився зі спонсорами, і яке має бути передане лікарні найближчим часом. Однак з’ясувалося, що раніше йшлось про обладнання, яке замовляла головний лікар первинної ланки Олена Пироженко, а Людмила Борецька очолює вторинну галузь і просить допомогу саме для неї.

Щодо реалізації різноманітних проектів, депутат попросив надсилати письмові обґрунтування на його ім’я. Він їх вивчатиме і шукатиме шляхи для втілення.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо : Ревізія Катеринопільської ЦРЛ встановила порушень майже на мільйон гривень