^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.10.2019 9:59
1048 переглядів
0 коментарів
''Це перший рік, коли ми з оптимізмом дивимось у зиму''

Опалювальний сезон не за горами. Якихось тижнів кілька, і почнуться морози. Але для студентам та викладачам Тальнівського будівельно-математичного коледжу цього року буде тепло, кажуть. Не те, що минулої зими, коли доводилося йти на вимушені канікули, а потім шаленими темпами наздоганяти навчальну програму. Тому вирушаю до коледжу, аби з’ясувати, чи готові вони до перших морозних днів.

-Минулого року, - ділиться під час розмови директор коледжу Андрій Андрющенко. Разом рушаємо до котелень, - ми йшли на канікули з 1 грудня по 1 березня. Потім і по суботах відпрацьовували, і по 5 пар ставили у розкладі. Діти були дуже завантажені. Цього року, аби уникнути такої ситуації, підемо на канікули з 20 грудня по 20 січня.

Пригадую, коли в аудиторіях було холодно, ми вмикали обігрівачі, щоб нагрівати повітря хоч до санітарних норм. Тоді не витримувала електромережа, а електроенергія влітала нам у чималу копійку.

Скільки пам’ятаю, опалення у коледжі завжди було хорошим, а от минулої зими Міністерство освіти і науки нас профінансувало запізно, аж у листопаді, коли вже тендер проводити не можна було. Але на сьогодні ситуація у нас докорінно змінилася. Це перший рік, коли ми з оптимізмом дивимось у зиму. А все тому, що ми вирішили поставити твердопаливні котли. Дякуючи Міністерству освіти і науки України та колегам, які не сиділи, склавши руки, вже з 1 листопада, думаю, зможемо розпочати опалювальний сезон. Ми закупили 2 твердопаливних котли, підвезуть ще відв’язку, всі комплектуючі до них. Одним котлом плануємо опалювати 2-й корпус, а іншим – гуртожиток. Біля нього якраз і стоїть перша котельня.1-й корпус поки будемо обігрівати газом. встановлення та закупівля котлів обійшлася нам у 450 тис. грн. котли обслуговуватимуть 4 кочегари.

Та встановити котли – одне, а от запастися дровами та щепою – зовсім інше. Але й про це у коледжі подбали. Щепу та дрова зберігають окремо біля котельні, яка неподалік гуртожитку.

-Ще з квітня місяця ми власними силами заготовляємо дрова та б’ємо щепу. Дякуючи викладачам, які й по сьогодні не перестають працювати і заготовляти дрова, нам вже вдалося заготовити 50 тонн щепи і стільки ж складометрів дров, 50 тонн ще купимо. Колеги просто приїжджали і працювали, господарським способом все заготовляли. Домовилися з міськрадою, розчищаємо посадки від дорогою від Тального до Мошурова, а потім б’ємо деревину порізом, який надав Анатолій Ковальов. Оскільки ще не знаємо, скільки потрібно буде дров, щоб вистачило на увесь опалювальний період, заготовляємо по максимуму. Котельні із цегли викладали студенти, працювали й наші майстри. Лишньої копійки потрачено не було. Цього року будемо проводити такий собі експеримент, - з посмішкою, - побачимо, які котли використовувати краще і вигідніше: чи опалювати газовими, чи повністю переходити на тверде паливо.

-Тут ще можна складати й складати, - додає заступник по господарській частині Сергій Васильович. – Було б що! Тепер основне питання – вберегти паливо. Охоронці в нас є!

Обігріти навчальні приміщення, гуртожиток – чи не найголовніше зараз завдання, оскільки коледж посів друге місце за кількістю набраних студентів серед семи існуючих коледжів у складі Уманського інституту садівництва. На першому місці – уманський коледж, адже має аж 11 спеціальностей.

-У нас 5 спеціальностей, - розповідає директор. – обігнали Тальянки, Шевченкове, Городище, а от з Уманню конкурувати важко. Минулого року ми посіли 3-тє місце, у цьому – 2-ге.

Студентів у нас вистачає. Набрали з першого вересня навіть більше, ніж випустили. Першокурсники – хороші діти. Ми задоволені. В основному до нас приходять діти з Тального та району (60%), на другому місці – Катеринопільський та Звенигородський райони, останніми роками більшає студентів з Умані. До нас приїздять на навчання випускники ліцеїв з Черкас та району. Ми співпрацюємо з двома Черкаськими ліцеями, готуємо кваліфікованих робітників, за два роки вони отримують дипломи. Набрали також 55 бакалаврів, діти нам довіряють і йдуть до нас навчатися.

Студенти отримують стипендії. Мінімальна складає 980 грн, відмінники отримують на 40% вищу, 1480 грн.. стимулюючим фактором є іменна стипендія Володимира Мовчана, минулого року вона становила 80 тис. грн.. творчий колектив вирішив використати ці кошти на упорядкування актового залу та заходи, які ми проводимо постійно, залучаючи студентів усіх курсів.

Як уже казав, 60 % студентів – діти з Тального та району. Але ні міській раді, ні районній ми абсолютно не потрібні, - ділиться наболілим Андрій Миколайович. – єдине, що звернулися минулого тижня до міського голови, щоб допоміг з системою вентиляції. Він сказав направити листа, пообіцяв розглянути це питання на сесії. На систему вентиляції (на обидві котельні) нам треба 60 тис. грн.. за умови, якщо робити все до ладу. Чомусь на нас, як завжди, не звертають уваги, кошти вкладаються більше у школи. Я не пам’ятаю за останній час випадків, щоб чи міська, чи районна влада нас чимось балувала. Коли звертаємося, кажуть, що все впирається у міжбюджетні відносини. Є різноманітні програми, через які вони могли б нам допомагати, якби хотіли. На сьогодні законом «Про освіту» передбачене багатоканальне співфінансування. Можна робити регіональні замовлення. У міськраді не вистачає будівельників – замовляйте у нас. Районна рада увесь час скаржиться , що не вистачає працівників сільського господарства, - будь ласка, замовляйте у Тальянках. Місцева влада від нас щось вимагає, а конкретно якихось кроків не робить по замовленню. З урахуванням того, що зараз робиться із сільськими школами, владі можна було б подумати про створення великих центрів профільної школи, що діяли б на базі коледжів. Це дало б змогу готувати дітей 9,10,11-го класів на ту спеціальність, яку вони хочуть. До речі, другий рік у нас діє профільна школа.

Що не кажіть, але результати свідчать самі за себе. Недарма ж за обласним рейтингом коледж визнано найкращим.

Редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте також : "Батьки просили залишити дитячий садок у селі''