^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.10.2019 17:23
736 переглядів
0 коментарів
''Не продавайте Батьківщину!''

Згідно зі статтями 13 та 14 Конституції України, земля є об’єктом права власності українського народу й основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Ніхто не може позбавити Український народ його основного національного багатства. Проте 25 вересня поточного року Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук подав до Парламенту законопроект №2178, який, фактично, запустить ринок землі та дозволить продавати її з молотка не тільки громадянам України, а й іноземцям. Тому, на знак протесту, 3 жовтня під стінами Верховної Ради зібралося 14 тисяч українців. З усіх регіонів України до столиці приїхали жителі сіл, міст, аграрії, які вже не один рік працюють на землі, голови асоціацій фермерів, зовсім молоді сільгосптоваровиробники, орендарі, пайовики з вимогою відкликати даний законопроект, доопрацювати та приймати рішення щодо землі, попередньо провівши референдум. Площа перед Верховною Радою майоріла прапорами та плакатами з лозунгами «Нема землі – немає України!», «Не продавайте Батьківщину!», «Ні!» продажу землі іноземцям!». Пікетувальники хотіли почути думку не тільки від представників опозиції, а й почути позицію влади, думку Прем’єр-міністра, зокрема.

У пікеті взяла участь Асоціація фермерів і приватних землевласників Тальнівського району на чолі з головою Ігорем Новицьким. У складі делегації у понад 30 осіб були фермери, пайовики, землевласники, працівники аграрних підприємств.

-Ми, як і всі, хто приїхав до Києва і стоїть зараз під стінами Верховної Ради, виступаємо проти запланованого урядом законопроекту про обіг земель, згідно з яким вона може бути продана іноземцям з «обмеженням» не більше 200 тисяч га землі в одні руки, - пояснює Ігор Новицький. – Вважаю, що продаж землі призведе до розвалу села.

-Іноземцям не треба буде воювати за Україну, достатньо буде просто скупити українську землю, – лунало на площі Конституції. – Наш народ за 28 років отакого керування доведений до зубожіння. І, звичайно, багато людей спокусяться, щоб хоч якось звести кінці з кінцями, на те, щоб землю продавати. І, власне, це для нас є найстрашнішим. Ми всі добре з вами пригадуємо державну ваучерну приватизацію, коли нам казали, що ми станемо всі співвласниками підприємств, кожному дали ваучер. А потім ми пам’ятаємо, яка ціна була тих ваучерів, хто їх зібрав докупи, хто їх скупив за ціну, еквівалентну пляшці горілки, і хто став фактичним власником тих підприємств. Підприємств, які будували ми, наші батьки, наші діди. За будівництво яких нам з вами недоплачували. Вони, нічого не будуючи, нічого не створюючи, стали над нами панувати. Аналогічна ситуація з землею. Земля – це Богом даний нам ресурс. Тому, товариство, ми всі маємо активно її захистити. Нам багато розказують про світову практику, що нібито всюди є ринок землі. Насправді, це є також обман. Тому що більшість провідних держав, навпаки, займаються тим, що викупляють у приватних власників орні землі. В США, наприклад, 60% орної землі викуплено державою, тому що вони розуміють: якщо зайдуть китайські чи якісь інші гроші, то Америки як такої не буде. Аналогічна ситуація в Канаді: 92% орної землі належить державі. Ми, «Свобода», вважаємо також, що якщо людина хоче продати свій пай, то вона має продавати його виключно державі за ринковою ціною, а держава тоді цей пай може давати в користування, в оренду людям, які насправді хочуть її обробляти. Ми мусимо виключити оцю спекулятивну ланку, тому що ми також розуміємо, що зараз багато землі скуплять перекупники, які потім будуть її просто продавати тим, хто дасть більше грошей. Нам говорять про те, що ми матимемо робочі місця? Також неправда. Тому що китайські власники привезуть сюди з собою своїх громадян, яким немає куди дітися. І в результаті ми будемо, як писав Т.Г. Шевченко, чужі на своїй не своїй землі. Тому, шановне товариство, маємо всією Україною підніматися проти цього…»

Своєю думкою поділився Руслан Голуб, член правління Всеукраїнської аграрної ради: «Цей закон вплине взагалі на існування такої держави, як Україна. Чому? Бо сьогодні ми маємо 42 млн. га сільськогосподарських земель. За даним законом через афільовані структури 2-3 особи можуть володіти всіма цими землями. За рік, два, п’ять вони можуть це все скупити. Ми втратимо землю, що належить українському народу. Так, ми – за ринок землі, але ми повинні мати розуміння, що українською землею повинен володіти той фермер, який працює на ній і живе тут. Це основні вимоги. Повинне бути публічне обговорення даного законопроекту з залученням всіх профільних асоціацій, з залученням українського народу. В Конституції написано, що рішення про продаж землі має приймати народ України, а не 200 чи 300 депутатів. Це ключові питання, записані в Конституції. Чому нею попирають? Основне сьогодні – це публічні слухання і прийняття закону, який дозволив би не втратити державність України».

Пікет тривав, перед людьми виступали не тільки політики, а й прості громадяни, фермери, підприємці та орендарі. Та, незалежно від віку, статі, виду діяльності, усі цих людей об’єднувало одне – не допустити продажу української землі іноземцям. Бо ж немає землі – нема й України.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також : "Свобода'' пікетувала парламент проти намірів влади запустити дерибан землі