^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.10.2019 17:40
585 переглядів
0 коментарів
''Опалення тут по-варварському вирізане, двері поламані''

До редакції газети «Новий Дзвін» надійшов лист з проханням роз’яснити, як зараз діють групи самоокупності Тальнівської дитячої музичної школи. Тому наша розмова з директором школи Тетяною Безпалою побудована на основних питаннях, що хвилюють автора листа.

-Тетяно Марківно, скажіть, будь ласка, чому у вас виникла необхідність взяти в оренду приміщення Позавідомчої охорони?

-У нас зараз аншлаг у музичну школу. 55 заяв лежать в резерві. Ми не можемо діток взяти. З 1-го жовтня в нас ще відкривається група з брейк-дансу. У музичній школі зараз діють групи самоокупності: англійська мова, хоровий спів, хореографія. Окрім них, маємо фортепіанний, народний, струнний, народний клавішний, оркестровий (скрипки), теоретичний відділи, духові інструменти, сольний спів. В січні місяці нас вигнали з МЦКД, і я зверталася: «Давайте договір, давайте, ми ж оплачуємо». Та позитивної відповіді не було. Тому виникла необхідність шукати приміщення, де б наші діти могли навчатися. Це просто виробнича необхідність.

- На яких умовах приміщення Позавідомчої охорони надали музичній школі?

-Нам дали його в оренду на 10 років. Ще договір складається, ми готуємо всі документи, які у нас запросили з Державного фонду майна м. Черкаси. Ми ці документи зараз збираємо, і буде укладений договір. Ми – бюджетна організація, неприбуткова, там буде оренда всього одна гривня. Звичайно, нам треба буде заплатити там за світло, за воду, якщо вона буде. Першого листа ми написали на Черкаси у березні цього року. Думали, в травні вже отримаємо відповідь. Але лист-відповідь з Департаменту МВС прийшов дуже пізно, 22 серпня. Щоб прийшов у травні, повірте, на перше вересня воно б стояло готовим. Перш, ніж писати листи, ми пішли й подивилися на те приміщення. Хороше, тільки потребує ремонту. Опалення тут по-варварському вирізане, двері поламані. Там є туалет, тільки що надворі. Ми думали зробити всередині, але грошей поки що в нас малувато. Ми не тільки туди групи самоокупності переселили. Ми туди переселили ще й своїх музикантів, тому що нам тут не вистачає місця. Ми почали «розростатися», і от вам така ситуація. А чого б не зробити це приміщення, нам дали його на 10 років? Можливо, дасть Бог, і нам взагалі його віддадуть. Це ж і таке можливо, правильно?

-Тетяно Марківно, на які кошти був зроблений ремонт у кімнатах Позавідомчої? Чи здавали батьки по 500 гривень на ремонт у класах з вокалу та хору?

-Ми зробили ремонт своїми силами. Ніхто не спонсорував. Спонсорувала я сама своїми особистими коштами: купила оті фарби, все необхідне. За дещо ще не розрахувалися. Так, воно понівечене було, страшне.

Батьки хотіли благодійні внески зробити. Я сказала, що я категорично проти цього. Як зробимо ремонт самі, то буде. Батькам хорового класу не сподобався блакитний колір стін, бо холодний. Я сказала: «Як вас не влаштовує, беріть, он є водоемульсіонка, барвник і самі ставайте перефарбовувати. І не подобається їм лінолеум, хочуть перестелити. Я проти всяких зборів із батьків. Чи з моїх вуст це хоч раз звучало? Я категорично проти будь-яких благодійних внесків. Якщо мені спонсори допоможуть – так, я тільки дякую, бо розумію, що люди дійсно щиро допомагають. Ми працюємо на якість.

-До речі, це правда, що в одній з кімнат мають зняти лінолеум?

-Це брехня. Там деякий час була громадська організація атовців, Олег Волощук був. В його кімнаті лежав хороший лінолеум і він казав: «Я його заберу». Я кажу: «Ну, як заберете? Скільки ви за нього хочете?» Він: «Дві тисячі». Ми з ним домовилися, що я оплачу цей лінолеум, я йому віддам гроші, щоб він тільки його не зривав.

-На що витрачаються кошти, які батьки сплачують за навчання в групах самоокупності?

-Діє спеціальна методика розрахунків. Перш ніж ми почали працювати, я звернулася в Уманську музичну школу мистецтв, там є ці групи самоокупності, мені дали повністю положення. За ним люди вже довго працюють, по 10-15 років. За положеннями розроблявся статут, де чітко написано, що школа має право відкривати групи самоокупності. Також розроблений механізм, методика обчислення вартості навчання. Коли ми прийшли в громаду, розробили положення спеціально, бо за старим виходило, що в нас дуже мала плата – 120 грн. на місяць. Порівняно з іншими викладачами в місті ми встановили дуже низьку ціну. І мені пішли закиди, мовляв, чого ж у вас так дешево? Міська рада розробила нам положення, яке прийняли на сесії. У кошторисі розписана кожна копійка: врахована площа кабінету, у якому проводиться заняття, розписане нарахування на заробітну плату, на відпустки, оплата газо-, водопостачання, електроенергії, капітальні та непередбачувані витрати. Все пораховано, батьки перераховують кошти на рахунок міської ради.

-Опалювальний сезон не за горами. Чи буде тепло дітям у приміщенні Позавідомчої охорони?

-Ще опалювальний сезон не почався. На зиму там будемо керамічні батареї ставити. Нам пообіцяв Василь Сідько, депутат Тальнівської міськради, підприємець (ред: він завжди іде назустріч і виконує свої обіцянки, неодноразово брав участь у благодійних акціях, які проводила редакція газети «Новий Дзвін»), що купить ці батареї. Буде опалюватися від електрики. Я думаю, що ми встигнемо до морозів.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також : "Хіба ж я своїм легковим автомобілем могла розвалити дорогу, що не ремонтувалася 28 років?''