^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.10.2019 21:46
495 переглядів
0 коментарів
''Інколи своїх студентів доводиться мотивувати майбутньою зарплатою''

У минулому навчальному році Тальнівський будівельно-економічний коледж за результатами ЗНО на 2-ому місці серед аналогічних навчальних закладів. На високому рівні у коледжі викладається математика. У цьому є велика заслуга і молодого перспективного викладача математики Олександра Білопранича.

-У той рік у нас звільнилося кілька математиків і фізик, ми шукали викладача, - розповідає директор коледжу Андрій Андрющенко. До нас прийшов Олександр Білопранич. Ми навели довідки про нього - і наступного дня він уже на роботі. Як виявилося, не помилилися. Олександр Сергійович – сильний математик. Він доступно пояснює матеріал та ладить зі студентами. Його дуже люблять у колективі. Одним словом, ми дуже раді, що він у нас викладає.

Йдемо знайомитися з викладачем. Застаємо на парі: подає «Піраміди» студентам-програмістам 2 курсу. Вони уважно слухають, роблять записи у зошити, відповідають на запитання.

27-річний Олександр Білопранич 2-ий рік працює викладачем математики та фізики у Тальнівському будівельно-економічному коледжі. До цього працював вчителем математики у Корсунській школі та рідній Тальнівській школі №3.

-Десь із 7-ого класу я зрозумів, що хочу бути математиком. З того часу працював, щоб ним стати, багато читав, вивчав, і не лише шкільні підручники. Наприклад, захоплювався фрактальною геометрією, кристалографією, головоломками.

Після закінчення Тальнівського економіко-математичного ліцею Олександр вступив до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на факультет математики. Там, до речі, знаходиться його магістерська як виставкова робота. Про це нам стало відомо із перевірених джерел. А в цьому році молодий викладач вступив до аспірантури Київського національного університету будівництва і архітектури на спеціальність «Прикладна механіка».

Найважливішим у своїй професії вважає можливість передати свої знання іншим. Іскорка в очах студентів – це те, що кличе щоранку на роботу. Адже не секрет, що хороший математик зі знанням мови програмування може знайти роботу, що буде більш оплачуваною, у порівнянні з викладацькою.

-З боку держави необхідно зробити так, щоб професію вчителя вважали достойною. А то у нас склалася ситуація: вчителям платять мало, тому молодь після закінчення університету шукає більш оплачувану роботу. Є,звичайно, й ідейні, але їх дуже мало,- впевнений Олександр.

Найважчим у професії вважає писанину, що забирає багато дорогоцінного часу, який можна було б витратити на навчання. У минулому році він започаткував у коледжі гурток вирощування кристалів з солей металів. Із всіх членів гуртка більшість досягла успіху – отримали чудові прозорі кристали сульфатів, хлоридів і квасців та ін. «Нові знання і вміння нічого не важать, але якщо навчитись ними користуватись – допоможуть краще будь-якого інструменту», - упевнений Білопранич.

-Інколи своїх студентів доводиться мотивувати майбутньою зарплатою, - зізнається Олександр. - Програмісти зі знанням вищої математики отримують її на порядок вищу. Розробка ігор, програмного забезпечення для приладів у машинобудуванні, будівництві або медицині - там серйозна математика, але й зарплата відповідна. Будівельник, що знає математику, має можливість після закінчення коледжу вступити до вищого навчального закладу, обрати спеціальність собі до душі (від систем вентиляції до проектування доріг, мостів, аеропортів), стати спеціалістом – відповідно мати гідну зарплату.

У вивченні математики не має бути строгого завчання незрозумілих формул та понять. У всьому має бути ціль – наприклад, у будівництві половина усіх розрахунків базується на теоремі Піфагора. Те ж саме з тригонометрією, похідними та інтегралами – здається, такі непотрібні в школі і для життя, але такі необхідні для розрахунку площ, навантажень, стійкості конструкції. Розповідає юнакам та дівчатам, яка частина математики їм знадобиться для життя, а яка для майбутньої професії.

Пара, на якій Білопранич розповідав про піраміди, добігла кінця. 25 програмістів групи «ПС-26» один по перед одного характеризували свого викладача математики:

-Розумний!

-Хороший вчитель!

-Нас розуміє!

-Може анекдот розказати!

-Класний, одним словом!

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: На Тальнівщині привітали з Днем учителя ветеранів педагогічної праці