^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.10.2019 8:32
974 переглядів
0 коментарів
''Неначе в казці побували, зовсім інший світ''

У 20-х числах вересня сім’я Волинців з Катеринополя відвідала Австрію та Угорщину. Це стало можливим завдяки лотереї, яку розігрували на День селища 23 серпня. Саме тоді Наталя Волинець виграла омріяну путівку в Європу. У мандрівку вирішила їхати разом із чоловіком та 12-річною донечкою Настею. Тур для доньки сім’я докупила. Подорож Наталі з Олександром забезпечила спонсор святкувань Дня Катеринополя − Жанна Яровенко, яка представляє компанії «Адвант» та «MetLife».

Звичайна катеринопільська родина. Дружина працює у казначействі, чоловік − у місцевому РЕМі («Черкасиенергозбут»).

− Це вже не перша наша мандрівка за кордон. Минулого року ми їздили відпочивати в Єгипет на море. Тож закордонні паспорти вже мали. Коли я виграла путівку, то ми практично були готові до подорожі. Однак поїхали лише у вересні. І не пошкодували: погода була прекрасна, сонячна. Ми ходили у футболках, − розповідає щаслива переможниця лотереї.

− Де краще: в Єгипті чи в Європі?

− Це зовсім різне: то був просто відпочинок. Ми ходили на море, плавали, а тут ми пізнавали світ, адже в Європі раніше не були. Враження залишились якнайкращі.

− Яка країна більше сподобалась: Австрія чи Угорщина?

− І там, і там гарно. В Угорщині особливо вразили вечірній Дунай та будівля Парламенту. Неймовірні. Набережна сяє від численних ліхтарів та підсвічувань. Австрія теж дуже красива, чудова архітектура! Однак там було дуже багато екскурсій, все надто швидко. Найбільше ж мені припала до душі екскурсія в Шенбрунн − резиденцію Габсбургів, австрійських монархів. Вона не входила до нашого туру, але Саші, як імениннику, її подарував туроператор, а ми приєдналися. Чудово провели час. Величезна територія маєтку. Є де погуляти й на що подивитися.

− В угорських термальних лазнях купалися?

− Ні, хоча дехто з нашої групи ходив у купальню Сечені в Будапешті. Ми, натомість, відвідали «Тропікаріум». Це такий великий акваріум, посеред якого є прохід. Там плавають найрізноманітніші риби, від маленьких до великих. Дитині дуже сподобалось

− Де ночували, як харчувалися?

−У нас були два нічних переїзди в автобусі. Крісла розкладались. Автобус комфортабельний. Досить зручно. Раз ночували в готелі «Будапешт». Зранку нас порадували розкішним сніданком (шведський стіл), що входив у вартість туру. В Австрії, хто бажав, обідали в кафе вже за свої кошти. Комплексний обід (суп, картопля) на трьох обійшовся нам у 50 євро. Ціни трохи кусаються.

− Що екзотичного куштували?

− В Австрії смакували торт «Захер» та яблучний струдель, а в Угорщині − марципани. Те, що гід нам рекомендував.

− Чим здивувала Європа?

− По-перше, скрізь дуже гарно, чисто. Звичайно, нас водили по історичних місцях, але мені здається, що там так скрізь так. Зовсім інший рівень життя і зовсім інший менталітет у людей.

По-друге, відчутно, що там думають про людей та дбають про їхній комфорт. Скажімо, Віденський оперний має великий екран на вулиці. Поруч − стільці. Хто не потрапив на прем’єру, можна дивитись прямий ефір просто неба. Інший нюанс: у надвірних кав’ярнях під вечір, коли стає прохолодно, вмикають електрообігрівачі, схожі на свічі.

Та що там казати, розповідали, що навіть коні у Відні, які возять туристів у каретах, мають особливий догляд: відвідують душ, солярій, масаж, мають канікули, а коли зістаряться, отримують належне пенсійне забезпечення.

Неначе в казці побували, зовсім інший світ...

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : Ерудити з Шостакового відвідали Межигір'я