^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.12.2016 17:02
703 переглядів
0 коментарів
У мерії досі поклоняються генералу Ватутіну

16 грудня керівники міста Ватутіного, їхні підлеглі і дехто з місцевих жителів зібралися біля пам'ятника Миколі Ватутіну, аби відзначити 115 річницю від його народження, повідомляється на сайті міської ради.

“Микола Федорович став відомим полководцем, який в роки війни командував фронтами, і якого завжди направляли в найскладніші ділянки фронту, покладаючись на його військові знання та вміння успішно їх застосувати при розробці військових операцій. Війська під командуванням Ватутіна визволяли Сталінград, брали участь в битві на Курській дузі, звільнили Київ, проявили себе в Корсунь – Шевченківської операції”, - йдеться в повідомленні.

Ця подія сподобалася не всім містянам. Ватутінець Олександр Гаркавенко негативно ставиться до деяких персонажів радянської влади.

“21 століття, а люди досі поклоняються кривавим генералам часів Сталіна. Це неправильно. Тим паче, коли подвиги того ж таки Ватутіна сумнівні. Це людина, яка мала своїх солдат за гарматне м'ясо. Перемоги в битвах тоді часто здобувалися не завдяки розуму генералів, а завдяки чисельній армії. Людей не шкодували. Маю право так говорити, бо не один рік серйозно цікавився такими постатями і взагалі історією”.

Нерідко і самого міського голову Ватутіного Олександра Лисюка звинувачували в українофобстві. Нещодавно розгорівся скандал між волонтерами і міським керманичем через тимчасовий пам'ятник героям Небесної Сотні. За його наказом комунальники прибрали звідти стяги України, Євросоюзу і революційний прапор ОУН. Сам постамент, де раніше стояв Ленін, теж мав бути знесений. Під час словесної перепалки між мером і волонтерами Лисюк запропонував повернути вождя на його попереднє місце.

Нагадаємо, що генерал Ватутін посилав беззбройних українців штурмувати Київ. Із 300 тисяч "піджачників" (мобілізовані українці воювали в домашній одежі) загинуло 270 тисяч.

"Двадцать пять тысяч входит в воду, а выходит, на той стороне, три тысячи, максимум пять, — згадував російський письменник Віктор Астаф'єв, який брав участь у форсуванні Дніпра.

"Через пять-шесть дней все это всплывает. Представляете?"

Генерала Ватутіна важко поранили бійці Української Повстанчої Армії біля села Милятин на Рівненщині 29 лютого 1944 року. Генерал потрапив у засідку. Ватутін помер в Києві 15 квітня.

Сергій РАДЧЕНКО