^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
19.09.2019 16:54
166 переглядів
0 коментарів
Верховна Рада ввела держслужбу за контрактом

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект (№1066) про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади, який дасть змогу наймати 7% державних службовців за контрактом, повідомляє Інтерфакс-Україна .

За відповідний закон проголосували 228 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Закон передбачає можливість влаштування на державну службу за контрактом.

"Але кількість таких людей буде обмежена 7% від усієї держслужби. Тобто ми близько 14 тисяч зможемо приймати на контракт. Але це пов'язано, наприклад, з якимись проектними речами", - сказав перший заступник голови фракції "Слуга народу", член комітету з питань організації державної влади та місцевого самоврядування Олександр Корнієнко журналістам у кулуарах парламенту.

"У нас застосовуватиметься проектний підхід у держслужбі. І для цього потрібні будуть контрактні люди, які на рік-два зможуть (прийти - ІФ). Приміром, що стосується диджиталізації, наприклад, щодо митниці, я знаю, є великі плани на контрактування", - пояснив він.

Корнієнко, який представляв законопроект під час розгляду його в сесійній залі, зазначив, що також буде розширено підстави для звільнення чиновників категорії "А".

"При цьому гарантували їм "золотий парашут" - вони півроку отримуватимуть свою зарплату. І протягом півроку зможуть розраховувати на посаду такого самого рівня", - додав він.

"Багато різних дрібних новел. Підчистили Комісію з вищого корпусу (державної служби - ІФ) за категорією "А". Фактично прибрали звідти непрацюючу конструкцію, типу глави НАЗК (Національного агентства з питань запобігання корупції - ІФ). Він там був навіщось", - розповів представник комітету.

Із набуттям чинності цим законом, окрім категорій, у держслужбі з'являться підкатегорії, які визначить Кабінет Міністрів.

У законі залишилася норма про те, що на держслужбовців поширюється Кодекс законів про працю, на етапі першого читання це хотіли вилучити.