^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.09.2019 9:50
712 переглядів
0 коментарів
''Знову в нашій школі, де 5-7 учнів у класі, не вистачає на всіх підручників''

Гортаючи сторінку однієї з тальнівських груп у Фейсбук, наштовхнулася на коментар Володимира Нечипоренка з Соколівочки: «Знову в нашій школі, де 5-7 учнів у класі, не вистачає на всіх підручників. Ну як це так? Всі керманичі обласкані, премійовані, в затишних кабінетах, а підручників нема». Читаючи далі, розумію, що чоловік налаштований рішуче: «А міністрові відомо, що нема підручників? Чи, може, мені самому підказати йому?»

А й справді. Навчальний рік вже тиждень, як розпочався. Почалися уроки, на яких без підручників, як без рук. Як вчитися дитині, звідки черпати знання, коли навчальних посібників не вистачає? Заглядати до книжки сусіда? Просити у того ж сусіда книгу, щоб зробити ксерокопію? Чи, може, у всіх дітей є планшети та смартфони, щоб з легкістю відкривати й користуватися підручниками он-лайн чи просто завантажити з мережі?

Щоб зрозуміти ситуацію, зв’язуюся з директором Соколівоцької школи Оленою Нікіфоровою:

-Школа забезпечена підручниками, - каже жінка, - окрім як для 7 класу. Для останнього ми отримали тільки три екземпляри книг. Тому користуємося електронними варіантами підручників. А так, то все підвезли.

Та чомусь картинка з таких пазлів не складається. Бо ж тато восьмикласниці Вікторії говорить про інше:

-Минулого року ми і купували книги, і користувалися електронними варіантами, алгеброю, наприклад, - каже Володимир. – Цього року знов така ж ситуація. Моя дитина залишилася без трьох підручників: без фізики, алгебри та Всесвітньої історії. Один учень з 8 класу, Анатолій Гудименко, взагалі не отримав жодної книжки. Донька раніше навчалася добре, мала гарні оцінки, отримувала грамоти щороку. З тієї ж алгебри та фізики. Але з останніх предметів «з’їхала». Підручників торік саме з цих предметів у нас якраз і не було. Збіг? Навряд чи. Якщо школа не може потягнути, то куди дивиться міська рада? За що отримують премії? Скинулися б тими преміями та й придбали б підручники, яких бракує. Або ж хай оплачують трафік, бо за інтернет теж потрібно платити.

Ось що каже про забезпечення підручниками учнів шкіл Тальнівської міської громади Раїса Карман, начальник відділу освіти, молоді та спорту:

-На сьогодні цей показник складає 84,3%, - розповідає жінка. – Для учнів 11 класу підручників взагалі нема, оскільки вони навчаються за новою програмою. Звісно, вони можуть користуватися електронними книгами. Проте, це не вихід. Від нас нічого не залежить. Державне замовлення на даний час не виконане. Дітей пільгових категорій забезпечуємо книгами в першу чергу. Проблемою на сьогодні є забезпечення підручниками семикласників, оскільки держава виконала держзамовлення лише на 49%. Учні 1 та 2 класів НУШ (нової української школи) забезпечені підручниками на 100%.

Невже про проблему з підручниками для 8 класу Соколівоцької школи не знають у міськраді? Чи, може, про неї просто мовчать? І як бути?

-Мабуть, треба відсидіти кілька нарад, вивчити чийсь досвід (нічого не робити) і отримати премії, - каже Володимир Нечипоренко. – Наша мерія завжди йде таким шляхом.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Нагадаємо : ''Це вже 50% успіхів у навчанні, коли дитина хоче іти до школи''