^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.09.2019 9:11
504 переглядів
0 коментарів
На Черкащині оголошено карантинний режим через кукурудзяного жука

У Черкаській області оголошено карантинний режим через обмежено поширеного в Україні карантинного організму — західного кукурудзяного жука. Про це повідомляють в ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області, пише Рідний край.

Зокрема, карантин запроваджено в СТОВ «Ліщинівське» (село Ліщинівка Черкаської області) на загальній площі 55 га та «Баранівському сільськогосподарському підприємстві-1» (село Зеремля Житомирської області) на загальній площі 77 га.

Також карантинний режим було запроваджено у Житомирській, Кіровоградській, Одеській і Рівненській областях.

Нагадаємо, що у селі Кочержинці Уманського району запроваджено карантинний режим на площі в 54 га.

Під час карантинного режиму заборонено вивозити рослини та рослинні рештки за межі поля, де виявлено західного кукурудзяного жука. Також заборонено протягом трьох років висівати кукурудзу на цих полях. Необхідно дотримуватися й сівозміни, що включає зернові, крім кукурудзи, багаторічні трави.

Спеціалісти радять застосовувати відвальний спосіб оранки та знищення рослинних решток по периферії на відстані 1,5 км від вогнища висівання стійких сортів та гібридів кукурудзи, а також ретельну калібровку та протруювання насіннєвого матеріалу інсектицидними протруйниками.