^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
23.08.2019 8:20
1187 переглядів
0 коментарів
Прикра помилка депутатів Тальнівської районної ради

Як уже повідомлялося, 13 серпня відбулося засідання голів фракцій Тальнівської районної ради, викликане підготовкою до обрання її нового голови.

Для необізнаних з історією даного питання варто зауважити, що колишню голову цієї ради Любомську В. О. розпорядженням колишнього Президента України в кінці лютого 2019 року було призначено головою Тальнівської районної державної адміністрації.

Журналісту газети вдалося побувати на анонсованому заздалегідь засіданні представників фракцій райради, де несподіваний перебіг подій викликав потребу їх пояснення кимось з учасників даного зібрання.

Для цього редакція газети звернулася до головуючого на засіданні, голови фракції у райраді від політичної партії «Громадянська позиція» Пилипенка Олександра, який погодився дати коротке інтерв' ю.

- Олександре Федосійовичу, чим зумовлена така велика увага питанню обрання голови районної ради ?

Прикро усвідомлювати, проте доводиться констатувати, що діяльність районної ради цього скликання не була повноцінною, а швидше схожою на імітацію якоїсь роботи. Про це красномовно свідчить провальний стан соціально-економічного розвитку нашого району, де, до речі, є достатній потенціал для зростання. I це тоді, коли наші сусіди демонструють приклади успішного розвитку, перебуваючи не в кращих умовах. Але там влада спромоглася налаштувати співпрацю з місцевим бізнесом, а Любомська В.О. перебувала у протистоянні з частиною ділових кіл району.

Тож є самоочевидним, що визначальною причиною цього є керівні кадри, покликані за своїми повноваженнями та своєю командою створити умови для належного функціонування всіх сфер життя району.

Але, на жаль, за збігом певних несприятливих обставин, що стосуються кадрових питань, наш район безповоротно втратив час та очевидні шанси.

- У такому разі чи не могли б Ви більш детально зупинитися на очевидних, на Вашу думку, проблемах з кадрами?

Скажу відверто, прикрою помилкою було обрання ситуативною більшістю ради нинішнього скликання її головою Любомської В.О., яка балотувалася в депутати райради від Радикальної партії, хоч у її членах не перебувала. Було зразу зрозумілим, що без досвіду керівної роботи їй доведеться довго вчитися цьому мистецтву, але зарозумілі депутати дозволили їй таку розкіш на шкоду інтересам усього району.

Тепер з жалем ми маємо згадати про шанс, який мав би район у разі обрання тоді іншого голови райради. Проте даною обставиною депутатами було знехтувано, тоді верх взяли партійні амбіції над поміркованістю.

Посадовця такого рангу мають обирати не з голосу кого-небудь з депутатів, а після детального обговорення його ділових і моральних якостей, які мають відповідати найвищій пробі чесності, порядності.

- Що на Вашу думку Любомській В.О. на посаді голови районної ради вдалося зробити, а чого хотілося б від неї більше?

Якихось вагомих здобутків їй так і не вдалося досягнути. Очевидно саме тому вона, розуміючи це, поспішила при нагоді без поради з депутатами переметнутися на посаду голови РДА.

Всю свою колишню роботу в раді Любомська В.О. будувала на інтригах. Прикладів цього вдосталь. Чого вартим сeрiал з неодноразовими невдалими спробами обрання її заступника, в чому, на моє переконання, вона не була зацікавлена, схилянням депутатів до карколомного підвищення своєї зарплати, неочікуваного для депутатів переходу на роботу райдержадміністрацію, незаконного отримання на початку року допомоги на вирішення певних побутових проблем, яких на той час насправді не існувало, залишення нею при вакантних посадах голови ради та його заступника фактичним керівником ради особи, яка не входить до її складу.

Тепер виглядає смішним рішення ради з подачі Любомської В.О. про покладення повноважень керівника ради на Карпука В. П., який не є депутатом.

Останній схоже виконує її замовлення на тривале затягування розгляду питання щодо обрання керівництва райради. Таке ними очевидно було сплановано заздалегідь, бо тяганина в цьому вже триває 5 місяців, хоч ніхто згоди на це не давав.

Зараз же вони змушені це робити під тиском деяких депутатів та з причини ймовірного звільнення Любомської В.О. з посади голови РДА у зв'язку із закінченням повноважень попереднього президента України. Свого часу вона та її команда у райраді безпомилково спрогнозували нинішній розвиток подій і таким чином забронювали посаду голови райради на всяк випадок.

- Проте на засіданні представників фракцій райради поряд з кандидатурою Дімітрова О.С. було знову внесено кандидатуру Любомської В.О. для обрання її головою. Яким чином можна таке пояснити?

Таку пропозицію було озвучено фракціями Радикальної партії, «Батьківщина», «Черка» у районній раді. I це не дивно, зважаючи на колишню одностайну її підтримку з боку даної політичної сили за час нинішнього існування ради. Чим керуються члени даної фракції, не зовсім зрозуміло. На засіданні, як аргумент на користь Любомської В.О., було сказано, що треба надати їй можливість і надалі працювати до завершення нинішньої каденції ради, бо вона все-таки щось та робила на займаній до цього посаді. Переконливими такі аргументи звичайно не можна назвати, бо їх сказано на догоду одній особі та на шкоду всьому району.

- Який вихід з такої ситуації Ви вважаєте раціональним?

На моє переконання в даний час гострої потреби в обранні нового голови районної ради немає. Спробую пояснити чому. Рада існує без голови та його заступника вже 5 місяців і нічого не сталося. Що є голова ради в ролі весільного генерала, що його немає однаковісінько. Тим паче, велика ймовірність того , що нова Верховна Рада України вже у вересні призначить позачергові вибори до місцевих рад.

До всього, зараз припинилися публічні взаємозвинувачення між райрадою i Тальнівською об'єднаною територіальною громадою. Це радує, бо нам конче потрібно єднання всіх здорових сил. За цей час радою зекономлено щонайменше 250 тисяч гривень, які можна буде направити, наприклад, для придбання критично дефіцитного інсуліну для тяжкохворих нашого району.

Хочеться, щоб депутати райради цього скликання нарешті усвідомили всю складність сьогодення, були готовими відкинути власні амбіції та надалі показати іншим безпрецедентний приклад скорочення штату зайвих чиновників.

Записано з депутатом Тальнівської районної ради Олександром Пилипенком 19 серпня 2019 року

Фото з інтернету.

Читайте також: ''Ми не можемо запрошувати пресу, щоб вона все знала''