^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
17.08.2019 10:54
1024 переглядів
0 коментарів
Діти за гроші: на Тальнівщині побільшало оголошень про сурогатне материнство

Досить часто прогулюючись містом та проїжджаючи районом, трапляються оголошення, де за певну послугу пропонують підзаробити до 14 тисяч доларів. Ні, мова не про рекламу на кредит до 150 тисяч гривень, а про сурогатне материнство. Набравши строку в інтернеті за цим запитом ви зустрінете багато пропозицій і чималу винагороду за свою «допомогу» сім’ї, яка не може мати власну дитину. Проте натикаюсь як на позитивні відгуки, так і негативні. Отже, з цікавості я зателефонувала за номером з оголошення, яке трапилось мені дорогою додому, завчасно склавши передісторію про себе. Слухавку взяла дівчина, заговорила спочатку російською, але почувши моє звернення, вільно перейшла на українську. Представилась Алісою, і почала давати купу різних запитань: скільки років, чи є дитина, скільки дитині і групу крові. Розповіла, що вся програма проходить у Києві, і потрібно буде їздити раз на місяць, а то й частіше, проте запевнила, що суму проїзду компенсують відразу. Пояснює, що в клініці до мене приставлять дівчину, тобто в подальшому мого куратора, який буде мене супроводжувати на усі процедури. Вже навіть є батьки, які чекають на сурмаму.

Для того щоб бути сурогатною мамою, є навіть певні критерії. Зріст, вага, колір очей та волосся, група крові. Медогляд можна проходити за місцем проживання; обов’язково психіатр, флюорографія, нарколог та мамолога. А на перший огляд до клініки потрібно буде взяти паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, та свідоцтво про розлучення чи шлюб, за такої умови потрібно ще згоду чоловіка.

- Перша виплата 300 доларів, це коли вам підсаджують ембріон, процедура приблизно займає 20 хвилин, вона безболісна. Друга виплата 400 доларів, це якщо підтверджується вагітність на УЗД у нас в клініці, і потім кожного місяця отримуєте по 400 доларів. Витрачати ці гроші можете на все що вам треба: на вітаміни, одяг для вагітних і т.д. – пояснює дівчина.

Звісно ж, я запитала Алісу, що як виникне проблема з дитиною під час вагітності, на що дівчина відповіла, що все це буде прописано в нотаріально завіреному договорі про всі ризики та виплати по ризикам. Так, якщо станеться викидень або потрібен буде аборт за показанням лікаря, клініка готова виплатити компенсацію у сумі від 500 доларів до 12 тисяч, залежно від того на якому тижні це буде. Фінальна виплата за одну дитину в клініці 14 тисяч доларів, якщо ж двійню то 17 тисяч доларів, за згодою двох сторін. А якщо при пологах, за рекомендацією лікаря потрібно буде кесарів розтин, то компенсація складе до 1 тисячі доларів.

Проте в цьому є свої мінуси - і не один. Іноді сурогатна матір відмовляється віддавати дитину. Ще одним з прикрих моментів може стати шантаж з боку сурмами, вона може вимагати від біологічних батьків більше від раніше домовленої суми грошей, ссилаючись на інфляцію. Трапляються навіть випадки коли самі біологічні батьки можуть відмовитися від дитини, в такому випадку сурмама може взяти дитину під опіку або дитина потрапляє в дитбудинок. Та багато інших нюансів.

З етичних міркувань редакція не вказує назву клініки, аби це не рахувалося рекламою.

Цікаве спостереження: оголошення подібного типу здебільшого розміщують у райцентрах та селах, де заробітки жінок невеликі. Особисто знаю кількох дівчат з району, які були сурогатними матерями, але приховували це від рідних та друзів. На такі пропозиції погоджувались через брак коштів та відсутність роботи.

Юлія МАЦОЛА

Читайте також: Їх називають іновірцями, язичниками, сироїдами, переселенцями