^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.08.2019 16:33
999 переглядів
0 коментарів
''Ми не можемо запрошувати пресу, щоб вона все знала''

6 серпня на спільному засіданні постійних комісій Тальнівської районної ради з соціальних та гуманітарних питань, з питань комунальної власності, промисловості та регуляторної політики і з питань бюджету та економічного розвитку чи не найактивніше обговорювали реорганізацію закладів освіти. Райдержадміністрація наполягала на проведенні реформування, а сільські голови Заліського і Кобринової Греблі хотіли отримати гарантії співфінансування дитсадків з районного бюджету, інакше їх доведеться просто закрити.

Представники адміністрації кажуть, що такі гарантії у рішенні районної ради не можна прописати, інакше для чого тоді «реформа». Натомість виявилося, що на зборах, коли були присутні батьки і працівники школи, райдержадміністрація пообіцяла виділити кошти на утримання дитсадків у цих селах до кінця 2019 року. Далі при формуванні бюджету сільська рада має сама вишукувати фінансування.

Що чекає на дитсадки, коли сільська рада не виконує бюджет, здогадатися не важко.

Під час засідання вкотре можна було бачити наскільки райдержадміністрація подає на розгляд депутатам «сирі» і неузгоджені питання. Наприклад, коли зайшла мова про зміну засновника Кобриновогребельського закладу дошкільного освіти (дитячого садка) «Ромашка» сільський голова Володимир Маляр заявив, що сільська рада і так є його засновником.

– Станом на липень 2019 року він не знятий з реєстру.

– То це ж не правильно? Такого не може бути, – обурюється Лариса Безталанна, головний спеціаліст відділу освіти РДА.

– Як не правильно? Я вчора подивився у державний реєстр. Так і є, – наполягає на своєму Маляр.

Хіба ці питання не можна було вирішити раніше? Можна, але кожна гілка влади «росте» як хоче.

Або саме під час спільного засідання виявилося, що Романівська сільська рада хоче залишити початкову школу на своєму утриманні. Рішення про реорганізацію районна рада приймала ще у квітні, але досі ніхто сільській голові не пояснив, що мова йде не просто про роз’єднання школи і дитсадка, а про приєднання ДНЗ до Мошурівської школи. Тому півгодини часу довелося потратити на те, щоб поки дати згоду на зміну власника дитсадка, а якщо сільська рада встигне прийняти рішення про утримання на своєму балансі ще й початкової школи, то обіцяють за тиждень зібратися і розглянути на освітянській комісії. Але тут знову виникає питання:

– Для чого було робити поділ, щоб зараз створювати окремо початкову школу і дитсадок з двома директорами і двома штатами, – обурюються депутати. – Тим паче, що у Романівській початковій школі 1 вересня навчатиметься у 1 класі – 3 дитини, другого класу нема, у третьому – 7, у четвертому – 2 учні. Для цього як мінімум потрібно директора і двох учителів.

Нагадаємо, за кілька тижнів почнеться навчання, іде перевірка навчальних закладів, а Тальнівська райдержадміністрація і сільська рада досі дискутують, де навчатимуться романівські діти. Так і хочеться запитати: що ви півроку робили?

Словом, дискусії були гарячими і голова РДА Валентина Любомська ой як не хотіла б, щоб про це написали.

– На кожне вирішення питання ми не можемо запрошувати пресу, щоб вона все знала. Це просто тоді я вас пропишу біля себе і будем разом ходити скрізь, – заявила журналістам посадовиця.

Втім, на те й щука, щоб карась не дрімав.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також : Проблем у Тальнівській ОТГ як бліх