^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.08.2019 9:02
1015 переглядів
0 коментарів
Працівникам ''Водоканалу'' нарешті виплатять заборгованість по зарплаті

Працівники Тальнівського комунального підприємства «Водоканал» нарешті отримають зарплату за травень-червень. На минулій сесії міської ради, депутати надали для потреб підприємства 700 тисяч гривень. Із них: 500 тисяч на зарплату і 200 тисяч на електроенергію. Цьому передувала декількагодинна дискусія.

КП «Водоканал» переживає не найкращі часи. Власні доходи «Водоканалу» 400 тисяч гривень в місяць, витрати – в межах 700 тисяч. Минулого року міська рада надала «Водоканалу» 1 мільйон 800 тисяч гривень підтримки, у цьому – 1 мільйон 200 тисяч. В основному кошти пішли на погашення податкової заборгованості та заборгованості за енергоносії. Крім того, міська рада купила «Водоканалу» асенізаторну машину. Втім, працівники підприємства бідкаються, що ні населення, ні деякі комунальні заклади освіти міської ради не замовляють асенізаторну машину, через дороговизну послуг.

Ще однією задавненою проблемою є систематична втрата води у водогонах, яка становить 45%, ще стільки ж, крадуть. На відміну від сіл громади, кошти на заміну хоч частини водогону, керівництво «Водоканалу» не просило. Попередній керівник Ігор Сімборський звертався до міської ради з проханням виділити кошти на придбання апарату, який визначає незаконні «врізки», але кошти на нього так і не виділили.

Ігор Сімборський звільнився наприкінці червня, бо закінчився контракт. Втім, залишилися відповідальні працівники, до них і були питання.

– Ви ітеерівці, бухгалтери, економісти знали про заборгованість по податках, по електроенергії? Знали і мовчали. На звіті мера в березні, ваш керівник сказав: «У нас все «клас»!». Коли виявилось, що у вас заборгованість, прийшла аудиторська перевірка міської ради і встановила, що впродовж 2018-2019 року фонд зарплати на «Водоканалі» піднімався 5 разів. Кажуть, бо треба було підняти зарплату слюсарям. Беремо штатний розпис до затвердження і після порівнюємо. Так от, слюсарю підняли на 600 грн. а ітеерівцям від 1600 до 2000. Це справедливо? – емоційно звертається депутат Олександр Гижко до присутніх на сесії працівників «Водоканалу». – Підприємство не рентабельне, тому зарплата має бути достойна, але не завищена.

Обов’язки директора «Водоканалу» виконує Андрій Лебідь. Депутати кажуть, що посадовець отримуватиме понад 13 тисяч гривень зарплатні. На постійних комісіях і на сесії депутати хотіли почути від нього чіткий, покроковий план дій із виведення підприємства з кризи. Втім, так нічого конкретного і не почули. Чи не єдиний вихід бачить у піднятті тарифів, але по-перше, цього не дозволяє зробити Закон, по-друге: здоровий глузд. У Тальному й так чи не найвищі в Україні тарифи на водопостачання та водовідведення.

На сесії від депутатів звучало чимало слушних пропозицій щодо поліпшення роботи КП «Водоканал», як то закупівля антимагнітних пломб і встановлення їх у багатоповерхівках, встановлення лічильників на вході водогонів у багатоповерхових будинках, поступова заміна водогонів. Все це, разом із зменшенням преміальних і доплат керівництву, дасть значну економію коштів. Але чи прислухається до цього новий керівник «Водоканалу», незабаром побачимо.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: На нараді в РДА ''проговорили'' проблеми Тальнівщини