^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
30.07.2019 7:55
606 переглядів
0 коментарів
Віряни Тальнівщини взяли участь у першій хресній ході Православної Церкви України

28 липня священики та віряни з Тального, Кривих Колін, Лоташевого, Піщаної, Мошурова, Глибочка та інших сіл Тальнівського району взяли участь у першій хресній ході Православної Церкви України, присвяченій 1031 річниці Хрещення Руси-України. Очолював святкові заходи предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній.

Після Божественної літургії, яка відбувалася на території Софії Київської, п’ятнадцятитисячна колона капеланів, священиків, єпископів, вірян пройшла через Софіївську площу, повз Михайлівський собор та розміщену на фасаді його монастиря Стіну пам’яті полеглих на Донбасі захисників України, до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Попереду несли чудотворні святині: частину Древа Хреста Господнього та мощі святого апостола Андрія Первозваного. Їх напередодні привезли із Константинополя. У багатьох учасників ходи – державні прапори. Дехто тримав плакати на підтримку митрополита Епіфанія.

– Слава Православній Церкві України! – лунає заклик тальнівчанки Людмили Нестеренко і тисячі тричі повторюють: «Слава! Слава! Слава!»

У кожного піднесений святковий настрій. Співають церковні та українські патріотичні пісні.

Серед учасників ходи, не лише люди поважного віку, а й багато молоді, сім’ї з дітьми, військові і ветерани російсько-української війни. П’ятий президент України Петро Порошенко ішов поруч із митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм та головою делегації Константинопольського патріархату в Україні митрополитом Гальським Еммануїлом. Так само, поруч, вони стояли і під час спільної молитви, біля пам’ятника рівноапостольному князю Володимиру.

Після урочистостей віряни з Тальнівщини відвідали Михайлівський Золотоверхий собор, де доторкнулися до чудотворних святинь, потім, на Інститутській – вшанували пам'ять Небесної Сотні та, звичайно ж, сфотографувалися на згаду про визначну подію.

У цей час із делегацією з Кривих Колін трапилася цікава історія: вони відвідали усі основні православні святині Києва і на завершення вирішили покласти квіти до Володимира-святителя. Нічого не підозрюючи піднялися до пам’ятника і відразу почули гнівні окрики фотографа. Виявляється він фотографував голову Всеукраїнського громадського об’єднання «Поступ жінок-мироносиць» Зою Ружин. Жінка саме ставила вінок з квітів та колосся, виплетений у вигляді хреста і перев’язаний золотими стрічками з рушником. На відміну від фотографа, пані Зоя люб’язно запропонувала зробити спільне фото і навіть вставила кривоколінську квітку до свого вінка.

Звичайно, цю історію можна було б і не згадувати, але, погодьтеся, вона і є справжнім виявом українського взаєморозуміння, порядності і поваги до тих, хто творить добро.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також : Митрополит Епіфаній відвідав Петропавлівський храм на Тальнівщині