^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.07.2019 11:50
610 переглядів
0 коментарів
Світ побачила нова книга Олександра Гаврилюка ''Звитяга козацької Лисянки''

«Звитяга козацької Лисянки» вже третя книга Наказного отамана ЧОКТ ВГО УРК, генерала УРК, краєзнавця, волонтера Олександра Гаврилюка . Загальний тираж всіх його книг про козацьку Лисянку вже склав 5 тисяч екземплярів. З початку виходу книги нею ознайомилися вже сотні читачів краю. Козацтво безоплатно їх передало депутатам районної та селищної ради, до музеїв, бібліотек, шкіл, навчальних закладів, науковим установам та звісно воїнам ООС.

Книга на документальній основі відтворює історичне минуле славетного козацького міста-фортеці Лисянка кінця ХVІ – початку ХVІІІ століть, з моменту його утворення та становлення через видатні імена та козацькі роди такі, як осадчий міста Михайло Хмельницький, його син – видатний Гетьман України Богдан Хмельницький, рід Лисенків, полковників Лисянського полку: Максима Кривоноса, Демка Якимовича та Семена Височана. Простежено бібліографії Андрія Безштанька та Івана Поповича, а також розглянуто зв’язок гетьмана Пилипа Орлика з Лисянським краєм. Значний інтерес має інформація про час коли Лисянка була головним містом з утримання, а за часів гетьмана Павла Тетері також із постою обслуговування та оновлення генеральної армати правобережного Війська Запорізького. Через ці особи та події доби козацтва простежується роль цього регіону у складному процесі державотворення України.

Видання розраховане на науковців, викладачів середньої та вищої школи, краєзнавців і всіх тих, хто цікавиться історією козацтва й рідного краю.

Степан ВІЗІРЕНКО

Читайте також : Будівництво храму в Лисянці благословив Архієпископ Афанасій