^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.07.2019 9:17
686 переглядів
0 коментарів
Як відсвяткували Купала на Тальнівщині

У Соколівочці на Купала святкували іменини - День села.

У п’ятницю близько 5 вечора у центрі села зібралися місцеві – молодь, подружні пари з дітьми, пенсіонери. Зійшлося майже все село, так що навіть сісти усім не було місця у сільському клубі, щоб подивитися концерт, який для них підготував фольклорний колектив «Берегиня» Соколівоцького сільського клубу. Співали пісень, декламували, танцювали, грали на бандурі найталановитіші соколяни: Ірина Ротаєнко, Анастасія Стадник, Марія Сайковська, Марина Мельник, Ілона Пипченко, Тетяна Орел, Софія Корчевна, Юля Хлівнюк, Діана Пономаренко, Віка та Настя Нечипоренки, Аня Попіначенко. Власні вірші читав уродженець села Леонід Ремінець.

Багатодітні родини, матері-героїні, найстарша та наймолодший жителі села отримали подарунки від організаторів свята. А вручав їх в.о старости Володимир Щербатюк.

Приїхали привітати зі святом і гурти з Тального («Отамани»), Гордашівки («Поріччя»), Петропавлівки Києво - Святошинського району («Перлини») та найбільше аплодисментів зірвав гурт «Довіра» з Корсунь-Шевченківського об’єднання ветеранів Афганістану.

На закінчення свята усіх охочих частували кашею. Потім була святкова дискотека. Про Купала на святі нічого не нагадувало, хіба що фотозона при вході у клуб та сцена, уквітчана зіллям та соняхами. Купальського вогнища також не запалювали, хоча вказували у програмі.

З обіцяних для дітей розваг та атракціонів був лише батут, морозиво та солодка вата, що привезли на реалізацію дві торгівельні точки з Тального.

У Майданецькому святкували Купала у суботу 6 липня. Багато місцевих та гостей із сусідніх сіл та Тального зібралося на плацу перед будинком культури. Організатори подбали про гарний настрій гостей свята – дорослих та дітей. Провели 10 різноманітних конкурсів з призами й подарунками. Це і конкурс на кращий купальський віночок, і перетягування каната, і поїдання вареників та випивання квасу. Був і розіграш святкової лотереї. Крім грошових призів виграли супер призи – порося та двоє овець від спонсора святкування Людмили Кутової. Інші місцеві підприємці надали також фінансову допомогу в організації свята.

Музичний супровід до усього святкування створювали аматорський вокальний ансамбль «Майданчаночка» та троїсті музики. Тривало дійство аж до 4 ранку, поки грали музики.

Свято вдалося, обіцяне море позитиву та гарного настрою гості отримали.

У Мошурові на Тальнівщині на Івана Купала традиційно біля ставка наражали Марену, пускали на воду віночки, водили хороводи, а потім частували козацькою кашею та юшкою. Мошурян та гостей села (були серед них і кияни) розважали творчі колективи Мошурівського БК - жіночий вокольний ансамбль «Зірниця» та вокальні дитячі студії «Співаночки» й «Дзвіночки». Весело й з азартом змагалися мошуряни й гості села у різноманітних конкурсах – «Найкраща коса», «Найсильніший чоловік», «Найвправніша господиня». На останок була дискотека та театр вогню «Сварожичі».

На святі Купала 6 липня у Папужинцях біля ставу на новому стадіоні було людно - з’їхалися гості з Тального та з сусідніх сіл. Організовували святкування своїми силами: робили шоу сипучих фарб, пальчикове малювання, концерт за участі дитячих та дорослих колективів будинку культури, до яких також приєднались артисти Черкаського театру вогню «Сварожичі». Гостей частували смачною юшкою та кашею.

Подібно відзначали наймістичніше народне свято й у сусідньому Веселому Куті з концертною програмою, різноманітними конкурсами та аматорськими колективами. Варили плов та юшку, смакували ласощами і дивилися виступи артистів театру вогню «Сварожичі». Серед гостей свята було багато жителів Лащової, Тального.

У Лісовому святкування проходило 7 липня біля сільського будинку культури. У концертній програмі були виступи місцевих артистів: вокалістів і танцюристів, цікаві конкурси для дітей та дорослих. Кожен учасник свята не залишився без подарунка. Працював місцевий магазин, де всі бажаючі могли щось купити. Проте людей було не так багато. Свято закінчилося дискотекою.

Онопріївка проводила святкове дійство на Івана Купала 7 липня у приміщенні СБК. Виступав місцевий колектив «Червона калина» та діти, проводили різноманітні конкурси. Зокрема, традиційний на кращий сплетений віночок. Для дітей були безкоштовні атракціони, гірка та батут, солодка вата і морозиво. На завершення - святкова дискотека для молоді.

У Вишнополі 5 липня провели святковий концерт у приміщені сільського будинку культури. Діти та дорослі робили тематичну постановку до свята, прикрашали Марену, розказували історії. Виступав дитячий колектив «Вишнопільчаночка», жіночий ансамбль «Вишнопільські барви» й танцювальний колектив «Надія».

У Зеленькові 6 липня також відбулося святкування: традиційні конкурси, хороводи, лотерея з ініціативи та підтримки місцевих підприємців, безкоштовні солодощі для дітей.

Із розмахом святкували 6 липня Купала й у Заліському на Тальнівщині.

У програмі був святковий концерт за участі тальнівських колективів «Отамани», «Ліра», гурту «Мальви» а також театру вогню «Сварожичі». Розігрували безпрограшну лотерею, в якій головним призом був кабанчик, окрім того побутову техніку та багато іншого. Морозиво цього вечора для всіх дітей було безкоштовне.

Редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте також: На Купала у Кривих Колінах частували бограчем і дістали зі стовпа гіроскутера