^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.06.2019 12:34
1289 переглядів
0 коментарів
Чиновники вирішують, куди діти 240 тонн єрківських отрутохімікатів

Минулого тижня в Єрки, що на Катеринопільщині, завітав перший заступник очільника області Тарас Висоцький. Обговорювалось питання утилізації 240 тонн отрутохімікатів, захоронених за селищем під лісом на Кругляках. Відомо, що частина контейнерів давно розгерметизовані. За чутками, окремі несвідомі громадяни навіть використовували бочки з-під дусту та пестицидів у побутових цілях після вимочування у річці, попередньо витрусивши вміст на землю.

Щороку Катеринопільська районна рада сподівається вирішити проблему цих хімічних складів і щороку вирішення не знаходять, як і в самій Єрківській ОТГ. За підрахунками 2018 року, на утилізацію захороненої хімії потрібно було віднайти 12 мільйонів гривень. Але це не головна проблема. Головна проблема полягає в тому, що нема кому здійснити процес утилізації.

На лютневому звіті голова Єрківської громади зазначив: «Щороку ми звертаємось до Міністерства екології, щоб виділили нам кошти на утилізацію цих отрутохімікатів. Ці кошти нам нібито й погоджуються дати, але згодом-таки не дають, бо в державі нема жодної організації, яка б мала ліцензію на проведення робіт із знешкодження такого типу препаратів».

«Вирішення питання екологічно безпечного знешкодження чи утилізації  непридатних до використання відходів пестицидів, накопичених в країні за радянських часів, набуло загальнодержавного значення. Його ж нещодавно обговорювали на всеукраїнській нараді в Мінприроди України. Нині з’явилися механізми, як утилізувати за кордоном. Плюс анонсовано, що є підприємства, які готові запустити утилізацію пестицидів в Україні з 2020 року. Черкащина з-поміж 15 областей, де є накопичення пестицидів, ініціювала роботу в цьому напрямку найпершою, тож нам і буде найскладніше»,– цитує прес-служба Черкаської ОДА Тараса Висоцького.

Після вивчення проблеми обласний чиновник окреслив першочергові дії: рекомендував відповідним службам ініціювати відбір проб ґрунтів, повітря та підземних вод і максимально підготувати документацію. Цікаво, чи оприлюднять результати проведених досліджень на загал?

До слова, за даними Мінприроди, досі на 719 складах 15 областей України зберігається 8199,167 тонн непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин. У 7 районах Черкащини зберігається понад 282 тонни пестицидів.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: У Єрківській ОТГ скоро будуть свої поліцейські та ''сонячні'' поля