^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.06.2019 0:31
728 переглядів
0 коментарів
На Лисянщині воюватимуть з маком та коноплями

В районі проходить комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Мак», яка триватиме до 1 вересня цього року. Мета цієї операції — виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, а також перекриття каналів надходження цих рослин до споживачів наркотиків. За повідомленням правоохоронців, громадяни, які вирощують нарковмісні рослини та сподіваються залишитися безкарними за незаконне культивування маку чи конопель (в тому числі збереження самосійних рослин) підпадають під статті Кримінального та Адміністративного кодексів, залежно від кількості виявлених рослин.

- Що стосується відповідальності, то згідно зі статтею 310 Кримінального кодексу України, за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років. А вже за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин або конопель у кількості понад 50 рослин передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років», - розповів начальник Лисянського відділення поліції Олександр Антощенко. – Загалом, за останні п’ять місяців зареєстровано 15 кримінальних проваджень з незаконного обігу наркотичних речовин, в тому числі і рідкісної для нас марихуани. В усіх випадках жителям району повідомлено про підозру.

До речі, посіви маку на території нашої держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: На Лисянщині чоловік незаконно захопив землі сільської громади