^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.06.2019 18:18
967 переглядів
0 коментарів
На луківській скалі зроблять альтанки і гойдалки

Здавна Катеринопільщина славилась своїми краєвидами. Один із райських куточків на цій землі – село Луківка, де скали, луки, верболіз мальовничо розкинулись на берегах Гнилого Тікича. Усі, хто народився неподалік, знають луківську скалу. Колись традиційне місце для купання, а тепер чудовий куточок для споглядання природи. Запашні трави, безмежне небо над водою, спів пташок, лебеді з дитинчатами… Цими краєвидами можна милуватися до безкінечності. Лікують душу, а заодно і тіло. Адже вкрай важливо для людини, хоча б зрідка, втекти від стресу, проблем на лоно матінки природи. Тож і тягнуться сюди на відпочинок звідусюди. Просто посидіти на березі, посмажити шашлик, згадати молодість, вдихнути аромат свободи, степу.

Аби покращити умови для відпочинку людей мешканка Пальчика Раїса Глущенко (за підтримки районного депутата Олександра Вовкотруба та Пальчиківської сільської ради) написала проект з благоустрою території на луківській скалі, подала його на конкурс мікрогрантів від благодійного фонду «Урожай громаді» та отримала на реалізацію 50 тисяч гривень.

– Це тільки частина коштів, – каже пальчиківський сільський голова Микола Бобров. – Ще буде співфінансування від сільради, спонсорів, сільгоспвиробників, вихідців села. Загалом проект писали на 104 тисячі гривень. Це місце дуже мальовниче. Раніше там був Дім рибака. Ми там традиційно проводимо Купайлицю. Хочемо провести туди освітлення, поставити кілька альтанок, зробити гойдалки, лавочки, квітники, розмістити урни для сміття. На осінь посадимо ще кущі й дерева. Неподалік там є джерело. Його теж треба облагородити. Можливо й біля нього поставимо альтанку. Було б чудово! Це екологічний проект. Взагалі конкурс був на екологічну тематику. Багато хто каже: «Краще б зробили вуличне освітлення!» Ми пояснюємо: кошти цільові, тож мають бути використані за призначенням. Та й самим хочеться зробити щось красиве, задля людей та розвитку зеленого туризму. Хочу подякувати нашому районному депутату Олександру Вовкотрубу, який був ініціатором та співавтором цього проекту.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо : Волонтера з Англії у Катеринополі частували бараниною та парним молоком