^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.06.2019 0:18
1273 переглядів
0 коментарів
Чим завершиться для звенигородців ''аптечний бум''?

Cтарожили Звенигородки ще добре пам’ятають 80 – 90 роки, коли тут діяли всього двіаптеки, котрі були державними. На сьогодні ж їх – понад два десятки, що чи не найбільше серед довколишніх райцентрів. Захопившись аптечним бізнесом, деякі з місцевих підприємців стали у цій справі справжніми монополістами, маючи, окрім аптеки, ще декілька аптечних кіосків. Такі кіоски, до речі, розміщені у центральній райлікарні чи поліклініці, дають досить великі прибутки їхнім господарям. Взагалі ж під аптечні заклади все частіше використовуються всеможливі приміщення. Тож, новина про те, що у місті відкривається аптека «Мед-Сервіс груп», під яку орендовано чималу площу в одному з найбільших торгівельних центрів, особливої зацікавленості у звенигородців не викликала. Проте вона майже відразу стала виділятися з-поміж вже існуючих новими європейськими стандартами: тут і часткове самообслуговування, і вигідні накопичувальні індивідуальні картки, і замовлення препаратів через інтернет та соціальні програми із гнучкою системою знижок. І хоча поряд, буквально через сто - двісті метрів, розташовані ще три приватних аптеки, у новій вистачає відвідувачів - когось привабила п’ятивідсоткова знижка на одноразову покупку, а хтось прийшов за тонометром, дешевшим на 40 відсотків.

Ще одна аптека – «Подорожник», відкрита нещодавно у приміщенні колишнього магазину «Магда», зарекомендувала себе «ходінням у народ». Зокрема на зустрічі з членами громадської ради при РДА та ветеранами війни і праці її завідувачка Наталія Черненко не тільки розповіла про наявні тут програми лояльності та стабільно низькі ціни на певні групи медичних препаратів, цінові знижки та акції, а й вручила присутнім ліки першої необхідності.

Нововідкриті на днях аптеки (одна з них розмістилася навіть у будівлі одного з ресторанів) ще не встигли чимось себе проявити, проте немає сумніву, що за цим справа не стане. Вся справа в тому, що, як і «Подорожник», вони належать до найбільших аптечних мереж - монополістів, які й роблять погоду на фармацевтичному ринку України. Їм характерні оптимізація цінової політики та розширення територіальної присутності власних структурних елементів в усіх регіонах країни. Вивчивши купівельну спроможність населення, а у Звенигородці вона досить висока, мережеві структури зараз успішно вживаються з місцевими приватними роздрібними аптечними суб’єктами.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Як доступитися до ''доступних ліків'' сільському пенсіонеру?