^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.06.2019 9:24
360 переглядів
0 коментарів
У Водяницькій ОТГ стараються працювати в інтересах громади

- Шляхи вирішення основних проблем населених пунктів, що ввійшли до нашої об’єднаної територіальної громади, були намічені мною ще у передвиборній програмі, - розповідає голова Водяницької ОТГ Руслан Каюк. - Після виборів я вирішив ще раз переконатися, які з них найбільш болючіші для людей і з чого потрібно починати. Говорили багато. Проте все ж зійшлися на одному: соромно за стан території того чи іншого села. Особливо стосувалося це Водяників, через які проходить автотраса Черкаси-Жашків. Отож взялися за наведення порядку на вулицях, кладовищах, ліквідували придорожні зарості, кущі на придорожніх смугах. При цьому й люди стали активнішими. Потому взялися за створення комунального підприємства.

Підтримали селяни й ініціативу голови ОТГ щодо безкоштовного харчування школярів. Оскільки ж на це, як і на належне функціонування громади потрібні кошти, намітили й додаткові шляхи наповнення бюджету громади. Зокрема, провели перемовини з товаровиробниками, які орендують сільськогосподарські землі та території об’єднаної територіальної громади передусім в Попівці, уклали декларації про доходи з однооосібниками. І вже мають певні результати - бюджет з початку року перевиконано на 300 тисяч гривень.

І це, як сказав на недавній зустрічі керівництва ОТГ з жителями Попівки та Кобиляків Руслан Каюк, лише початок. До речі, зібрання відбувалося за участі місцевих господарників та орендаторів, зокрема ТОВ «НВФ «Урожай», яке надає постійну допомогу громаді. Прибув на зустріч з земляками і ректор Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Олександр Черевко. І не сам, а разом зі своїми студентами - учасниками художньої самодіяльності. Отож і винесені на цей захід питання були конкретними і носили діловий характер.

У своєму виступі очільник ОТГ зупинився на основних проблемах: необхідності доукомплектації техніки в комунальному господарстві, підвезення дітей до навчальних закладів з Попівки, де школу було реорганізовано та стану доріг. Вже з червня, повідомив він, належним чином запрацює комунгосп, приступивши до вивезення побутових відходів спочатку з Водяників, а потому з Чижівки, Попівки та Кобиляків. Щодо підвезення дітей з Попівки, то до початку навчального року намічено придбати шкільний автобус на 30 місць. А от з приведенням у належний стан доріг - куди складніше. На це вказав і Олександр Черевко:

-Вся проблема в тому, що дорога Черкаси-Жашків, яка проходить через Озірну та Водяники, є державною і ремонтувати її має «Укравтодор». Частково вона відремонтована за кошти фонду економії зимового утримання доріг. У планах намічено продовжити її ремонт до ризинського куща. А щодо інших доріг місцевого значення, то їх, як я і обіцяв людям, можна буде робити за наявності коштів у бюджеті.

Користуючись нагодою, Олександр Черевко розповів землякам і про діяльність очолюваного ним університету. А студенти ЧНУ, у свою чергу, виступили перед жителями Попівки й Кобиляків з захоплюючими художніми номерами, подарувавши їм, передусім молоді, заряд позитивних емоцій.

На цьому такі зібрання не закінчуються. 16 червня, на Трійцю, наступну зустріч планують провести у Чижівці, а 28 червня, на День Конституції – у Водяниках.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також : Водяницька ОТГ не чекає манни з неба