^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.06.2019 11:39
2237 переглядів
0 коментарів
''Якщо міський голова не на своєму місці, то залюбки підвезу автобусом з речами за межі району''

Тендер на капітальний ремонт найжахливішої дороги біля Тальнівського РЕМу, що по вулиці Гагаріна ще триває. У міському відділі ЖКГ запевняють, що торги мають відбутися 13 червня. Минулого тижня у публікації «Чи відремонтують одну з найгірших доріг Тального?» ми писали, що тендер на капремонт вулиці мав відбутися у п'ятницю 7 червня. Натомість, у той день було скандальне засідання тендерного комітету Тальнівської міськради, на якому обговорювали ремонт «убитої» дороги по вулиці Гагаріна. Адже напередодні проведення торгів, за усною вказівкою міського голови Олексія Юрченка, у тендерну пропозицію внесли зміни - два нових пункти: холодне фрезерування покриття фрезою, навантаження та перевезення матеріалу від фрезерування. Найцікавіше те, що тендерний комітет міськради на своєму засіданні не обговорював та не голосував про внесення змін до документації. Присутні лише все заперечували, окрім завідувача сектору з юридичних питань апарату Тальнівської міськради Володимира Володіна, який не пам'ятав цього моменту. За словами Петра Чубаня, начальника Тальнівського Райавтодору, ці зміни спеціально були розроблені та внесені для того, щоб торги виграв ватутінський ПП «Будсервіс КО» Олександра Климчука.

- На ремонт вулиць даємо гарантію на три роки. Склали відповідний кошторис на ремонт вулиці Гагаріна вартістю у 906 тисяч гривень. У Климчука варість кошторису сягає 1 мільйон 700 тисяч гривень. На тендер подали нашу пропозицію, він мав відбутись 7 червня. Не побоюсь сказати, що Олексій Юрченко, міський голова, одноосібно, без тендерного комітету, за кілька днів до дати проведення тендеру додав дві пропозиції, які спеціально були розроблені під ПП «Будсервіс КО» Олександра Климчука. Вийшло, що на ці 906 тисяч гривень, Климчук зробив би лише ямковий ремонт без поверхневої обробки. А Райавтодор мав залатати ямки та покласти новий шар асфальту. Для прикладу, цю ж вулицю Гагаріна від перехрестя аж до заправки у 2017 році ремонтував Климчук. Бачите у якому стані вона зараз? Цікаво те, що ми сплачуємо ПДФО до місцевого бюджету у розмірі 60%, а Климчук сплатитить податок до Ватутінського бюджету лише за 3 зареєстрованих працівників. То ж де справедливість?!, - обурюється Петро Чубань.

Одна з учасниць тендерного комітету міськради запевняє, що дороги, які робить Тальнівський Райавтодор, служать набагато довше, ніж ті, які були ремонтовані ватутінський Климчуком. Додає, що для прикладу на 20 сантиметрову ямку ватутінська фірма витрачає набагато більше матеріалів та коштів, ніж місцевий Райавтодор.

Олександр Гижко, депутат Тальнівської міськради, також був присутній на скандальному засіданні:

-Зроблять тендер, Климчук виграє, проведе дрібний ямковий ремонт, а потім все – грошей ні на що немає. Згадайте, коли Климчук робив дорогу по вулиці Вокзальній, і тоді відшкодовував збитки. Та ж сама вулиця Гагаріна зроблена у 2017 році, гляньте зараз на її стан, - розповідає депутат.

Мабуть, міський голова не розрахував, що діє незаконно, даючи усні вказівки без належного затвердження. Лише після засідання, відсилає «засланих козачків», які говорять про те, що Юрченко ні до чого, бо не давав ніяких команд, адже то були не вказівки, а лише невинне прохання та рекомендації. Але службові перевірки будуть проводити. Людям, які виконували усні вказівки міського голови, можуть вліпити догани або ж звільнити.

«Зливаючи» наш місцевий Райавтодор, який платитить податки не комусь іншому, а до місцевого бюджету та робить на совість й дає гарантію, міський голова спільно із ватутінським Климчуком, від послуг якого навіть відмовилось рідне місто, провертають фінансові схеми, з яких можна буде наповнити власні кишені. Натомість місцеві водії, проїжджаючи вулицею Гагаріна, волають про допомогу. Адже на тій частині дороги постійно ламаються автівки, тудою курсують шкільні автобуси, які підвозять до шкіл наших діток, рейсові автобуси, які прямують на найвіддаленіші села району, також їздять по убитій дорозі.

-Хай йому грець, тудою їхати. Боюся що колеса там лишу, коли везу людей. Це позорище, не можна зробити чи що? Якщо міський голова не на своєму місці, то залюбки підвезу автобусом з речами за межі району, - скаржиться водій із ПРАТ «Тальнівське АТП».

У Фейсбуці, деякі користувачі пропонують міському голові за шкідливу працю приносити молоко, ну, що скидаємось грішми?

Олександр ГРИГОРУК

Нагадаємо : Чи відремонтують одну з найгірших доріг Тального?