^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.06.2019 16:43
677 переглядів
0 коментарів
Цікавий період: полуниці дешевші, ніж картопля

Цього року на Катеринопільщині знатний урожай полуниць. На кінець-то полуничний рай почав себе оправдовувати. Здавна цей край славився полуничними плантаціями, але останніми роками щось цій ягоді тут не повелося. То тепла мало, то вологи, то гниє через затяжні дощі. Тож дешевших полуниць, зазвичай, можна було вхопити хіба що на пік сезону. Цьогоріч уже пару тижнів ціна не особливо висока. Можна, звісно, придбати по 40 відбірної величезної, а можна по 10-20 за кіло дрібнішої, але не менш смачної, духмяної. На базарі в неділю ціна коливалася від 15 до 30 гривень.

– А я по10 за кіло спродала, бо винесла вже під кінець базару, спека, не хотіла стояти. А тут ще й знайомий підійшов. Віддала, аби додому назад не тягти. Що мені з нею робити? Уже й варення закрила, і з цукром перетерла, і компотів повен погріб. Хай люди ласують! Дякувати Богу вродила! – хвалиться одна з торговок

– Це так! Я теж уже наконсервувала. Але я дрібнішу люблю, вона мені, як не крути, солодша за оту дорогу. І запах, мов у суниць. Шкода тільки, що трохи зайвої вологи з дощів набрала, була б ще солодшою, – підтримує розмову інша.

Почались уже й перші черешні. У п’ятницю на базарі за них просили по 40 гривень за кіло – великі червоні, в неділю за цю ягоду вже хотіли по 25.

– Вони в неї були не зовсім дозрілі. Тому так продавала. Казала: «Як тепер не обірву, то або згниють, або шпаки з’їдять», – пояснюють люди.

– А я в п’ятницю під кінець базару по10 вхопила. Жовті, червонобокі. Теж господарка не хотіла додому забирати. Віддала, аби здихатися. Тож удома наласувалися, компот закрила. Трохи сусідам роздали, ще й викинули багато, бо пропали. Видно, що домашні, швидко псуються. Аби привозні, то місяць би лежали, мов новорічні іграшки. Зате на диво без черв’яків, – розповіла жіночка з корзинкою в руках.

Овочі на ринку трохи дорожчі. Картопля коштує 22 гривні за кіло, капуста – 10-12, огірки й кабачки до 15, помідори 30-45.

Чудова пора літо! Вийшов у двір, наскуб салатів, цибулі, попасся на черешні, закусив шовковицями, та й пірнув у прохолодну хату, бо спека. Надворі можна сидіти хіба що в ставку. Це добровільно. А з примусу – на роботі! Гарних усім відпусток! Романтичних подорожей!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також : Бджоляр просить обласного депутата про компенсацію