^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.06.2019 14:26
521 переглядів
0 коментарів
Зі стадіоном єрківчанам доведеться зачекати

Нещодавно до нашої редакції надійшов лист від єрківчанина Миколи Смотруна. Цитуємо: «Доброго дня! Хотів би до Вас звернутися по допомогу. Хочу звернути Вашу увагу на те, що в нашому селищі Єрки, Єрківській громаді, вже третій рік не будується стадіон, який потрібен для спортивного розвитку молоді, дітям та й дорослим, усім прошаркам населення. Його ще три роки тому почали відновлювати, але натомість залишили від нього одні руїни і поле, яке заросло чагарниками. З якою метою це було зроблено? Можливо громада мала якийсь план? То чому не доробили і кинули? Місцевого бюджету вистачає, аби щось там робити: чи огорожу ставити, чи траву сіяти. Робити потрібно, але ніхто нічого не робить. І оцим руйнуванням стадіону громада вбиває розвиток спорту й культури. Місцеву футбольну команду практично розформовано, тому що немає де займатись. Зимою в шкільний спортивний зал не пускають. А літом граємо в клітці на резині».

Чоловік зауважує також, що стадіон життєво необхідний громаді ще й тому, що нема де проводити культурні заходи. «Вони проводять їх посеред селища, де стоїть багато пам'ятників. І веселяться там», – нарікає Смотрун.

Із цими питаннями ми звернулись до голови Єрківської ОТГ Леоніда Польового.

– То коли ж нарешті у Єрках зроблять стадіон? – цікавимось.

– Стадіон буде, але не зараз. Уже виготовлена проектно-кошторисна документація. Проведена експертиза проекту. Однак, на жаль, на саме спорудження немає коштів. Тільки за попередніми підрахунками, на цей об’єкт потрібно мільйонів 5. Ми звернулися до «Катеринопільського елеватора», з тим, щоб вони надали нам фінансову допомогу, але директор відповів, що зараз у них нема такої можливості. Проект будівництва ми розбили на дві частини. Перша – спорудження самого поля та огорожа – це півтора мільйона. (На сьогоднішній день у нас немає таких коштів.) Далі треба буде ще робити роздягальні, трибуни, душову тощо. Це ще десь 3,5 мільйона.

– Спортсмени нарікають, що їм нема де тренуватися?

– А хто їм заважає тренуватись на шкільному стадіоні чи на полі для міні-футболу? Аби бажання було!

– Чи можливо, хоча б тимчасово, упорядкувати недобудований стадіон: викосити траву, скажімо?

– Добре, викосимо траву, поставимо старі ворота. Хай займаються.

– Чи дозволяєте дорослим взимку тренуватись у шкільному спортзалі?

– Аякже! Сітку натягнули. Вентиляцію зробили, не цвіте. Залишилось всередині обробити антисептиком, побілити стіни і пофарбувати. Нехай долучаються до роботи!

– Футболісти кажуть, що спортивне життя громади занепадає.

– Ми фінансуємо всі їхні поїздки. Вони заявилися на 4 райони в турнірах. Ми їм безкоштовно надаємо автобус, відшкодовуємо чималі кошти на харчування. А вони щойно повернулись зі змагань, програли з рахунком 7:2.

– Ваші спортсмени наполягають, що кошти, хоча б на початок робіт зі спорудження стадіону, в громади є…

– Ті кошти, які були при формуванні бюджету, уже розписані по статтях видатків. За їх розподіл голосував депутатський корпус. Це не те: що Польовий схотів дав, схотів не дав.

Наразі першочергово підготувати школу до нового навчального року. А це – 200 тисяч на заміну вікон (класні кімнати 2-го і 3-го поверху). Майже мільйон (950 тисяч) треба віднайти, щоб взяти участь у державній програмі «Шкільний автобус», оскільки одного автобуса для підвезення дітей з Єрок, Радчихи, Залізнячки, Скаліватки й Стебного нам не вистачає. Ми вже передбачили для цього 300 тисяч. Дуже розраховуємо на підтримку НВФ «Урожай». Загальна вартість проекту перевищує мільйон вісімсот. Половину, сподіваємось, профінансує обласний бюджет. То що важливіше зараз: замінити вікна і купити автобус, відремонтувати якусь ділянку дороги чи робити стадіон? Може відмовитись від безкоштовного харчування школярів? Чи не зважати на амбулаторію, де протікає дах? Вона хоч і відійшла від нас, але ж люди у ній лікуються наші? Тому мусимо шукати 400 тисяч на ремонт.

Попри це багато єрківчан вважає, що економити селищна рада мала б не на дітях чи дорогах, а на утриманні апарату та преміях.

– Непогані зарплати: у голови громади 33 тисячі на місяць, у секретаря – 27, у заступника по фінансах – майже 27. І це тільки верхівка! А далі?! Штат роздутий! Хай на собі економлять, то на все вистачатиме, а не розказують: «Хто як працює, той так і отримує», – нарікають місцеві активісти.

Тим часом у селищній раді вважають, що при такій стресовій роботі їхні зарплати мали б бути у 2-3 рази вищі, ще й молоко за шкоду для здоров’я треба давати.

– Яких 33 тисячі? – сердиться Польовий? – Коли я їх бачив? То ж весь дохід: з преміями, надбавками, податками тощо. Хотілося б, щоб наші активісти не лише скандали здіймали, а й робили щось корисне для громади. А ми працюємо: меморіал у Залізнячці відновили, нові зупинки поставили, поруч клумби зробимо, дороги ремонтуємо, заклади теж. Он підготували приміщення для двох поліцейських, робота йде.

Нагадаємо, у листопаді 2017-го в Єрках відкрили сучасне міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Тепер молодь з нетерпінням очікує будівництво стадіону.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Фото міні-футбольного поля зі штучним покриттям Єрківської ЗОШ.

Нагадаємо : У Єрківській ОТГ відкрили міні-футбольне поле зі штучним покриттям