^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.05.2019 7:36
1127 переглядів
0 коментарів
400 років була школа, тепер не буде?

На сесію районної ради, що відбудеться 31 травня, окрім навчальних закладів, які ми розглядали у статті «На Катеринопільщині хочуть реорганізувати 10 шкіл», виносять на розгляд також Гуляйпільську школу. Інформація про це з’явилась нещодавно. У проекті рішення райради йдеться про ліквідацію Гуляйпільської філії І-ІІІ ступенів (примикає до Катеринопільського НВК №1), яка має дошкільний підрозділ, у дитячий садок із подальшою передачею з районної комунальної власності до комунальної власності територіальної громади с. Гуляйполе.

Нагадаємо, рік тому цю школу реорганізували із 9-класної у початкову.

− На жаль, у нас залишилось всього 20 вихованців, − пояснювала тоді в інтерв’ю нашому виданню директор Наталя Гаркава. − Щоб отримати державне фінансування, навчальному закладу (окрім початкових – «НД») треба мати більше 25-ти учнів. Інакше все утримання школи, у тому числі й зарплати вчителів, переведуть на місцевий ресурс, тобто на ресурси сільради. Досі сільрада нам і так добре допомагала з оплатою енергоносіїв, харчування, опалення, підвезення, але взяти на себе ще й виплату заробітної плати педагогам вона не в змозі. Це не під силу сільському бюджету.

Варто зауважити, що значну роль у закритті та реорганізації сільських шкіл відіграють батьки, які переводять дітей у більші або опорні школи.

І ось тепер Гуляйполе постало під загрозою втратити навіть початкову школу. Можемо з сумом визнати, що дохазяйнувалися. На прикладі Гуляйпільської філії це особливо помітно. 30 вересня 2017 року школа відзначала своє офіційне 50-річчя. Хоча літератор Михайло Наєнко дослідив, що історія освіти в його рідному селі сягає куди глибше ─ щонайменше років на чотириста у давнину. Принаймні, 1654 року Гуляйполе вважалось містом, у якому була церква, а, при ній – церковно-приходська школа.

Реалії сьогодення: люди виїжджають, село спустошується, школу закривають. Можемо «пишатися» – ми перервали майже 400-літню традицію… Схоже, мрії Михайла Наєнка про відкриття на базі Гуляйпільського НВК ліцею гуманітарного спрямування так і залишаться мріями.

У школі наразі навчається 12 учнів. Під можливе звільнення можуть потрапити троє вчителів працездатного віку.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо: На Катеринопільщині хочуть реорганізувати 10 шкіл