^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
23.05.2019 13:05
1004 переглядів
0 коментарів
''А ви хоч на одній сходці села бачили голову РДА Любомську?''

На загальних зборах громадян села Зеленьків із районного керівництва були лише заступник голови РДА Тетяна Півторак та заступник начальника управління агропромислового розвитку та економіки Анатолій Сухонос.

– А ви хоч на одній сходці села бачили голову РДА Любомську? – цікавиться у нас дядько в картузі.

– Ні, – кажемо, – там, де були на жодній не бачили.

– Чув вона збирається замість Юрченка на голову громади висуватися, то не хоче, щоб їй зараз задавали незручні питання про школи, про ФАП, про дороги. Бачили, яка дорога до села? З року в рік далі обіцянок допомогти з ремонтом, справа не йде. Грошей на це у бюджеті нема, а на премії – є.

А шкода, що не було Любомської та керівників галузей, представники яких звітувалися. А це і освіта, і культура, і медицина. Особливо – медицина.

Якщо у минулому році у Зеленькові була амбулаторія, де працювало 6 фахівців, то з 1 травня відбулися значні зміни: амбулаторію реорганізували у ФАП і залишили 3 працівники. Завідуючою зараз працює акушерка Меланія Бойко та медсестра Оксана Клименко. Ще одна медсестра Каріна Романенко перебуває у декретній відпустці. До цих людей у односельців питань нема, лише слова вдячності. Але на сходці зеленьківці обурювалися, чому не «вберегли» на посаді фельдшера Вікторію Коваль. За їхніми словами, вона була чудовим спеціалістом, а зараз, маючи двох неповнолітніх дітей, змушена їздити на заробітки у столицю.

Багато нарікань було й на відсутність графіка прийому хворих у Зеленьківському ФАПі лікаря Зої Несененко, яка проживає у сусідньому селі Майданецькому.

– Зоя Іванівна телефонує ввечері і каже, що зранку буде, – каже односельцям доповідач Меланія Бойко. Вона обіцяє узгодити із лікарем графік і довести його до пацієнтів.

Зеленьківці хотіли запитати у представників району за який час має в село доїхати швидка медична допомога і в якому стані вона має бути, але, так як тальнівських фахівців не було, за них довелося відповідати завфапом. А що вона скаже? Хіба ось це:

– Я теж обурена і станом наших доріг і тим, яка швидка допомога прийшла до нас.

Словом проблем піднімали багато, відповідей від районного керівництва – нуль.

Тому працівники ФАПу обмежилися проханням до сільського голови посприяти переведенню медичної установи з околиці села в центр.

Ще одним болючим питанням було надходження до сільського бюджету. Зараз на території сільської ради працює 15-16 орендарів землі. На загальні збори села прийшли представники лише двох підприємств – ТОВ «Урочище Журавське» і ПСП «Зеленьківське». А де, наприклад, «Імпульс плюс» чи інші. На зібранні виступили сільгоспвиробники Руслан Лисенко, Анатолій Скіченко та представник ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія» Микола Гурбич.

Микола Теофанович розповів про зроблене товариством за рік. Зокрема, виготовили документи на приватизацію земельних ділянок в розмірі 2 га воїнам-атовцям Олегу Земському, Віталію Ткачуку, Олександру Звіряці, Сергію Звіряці, Олександру Щербині, Віктору Сатанівському.

Завершили судові тяжби з головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області щодо надання ними дозволу на розроблення документації землеустрою по відведенню у приватну власність земельних ділянок ще трьом учасникам АТО: Поліщуку Олександру, Крисюку Андрію, та Завгородньому Віталію.

Представники ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія» безкоштовно завезли в дитячу дошкільну установу та школу борошно з новозбудованого Кривоколінського млина під маркою «Перший млин». На святі останнього дзвінка випускникам 9 класу було вручено збірки книг письменників рідного краю та грошову допомогу. Надавали фінансову допомогу на роботу пришкільного табору та солодощі на відкриття і закриття зміни. На свято першого дзвоника були вручені подарунки і солодощі першокласникам. Крім того, надавали подарунки на свято Нового року в школу, дитсадок та Будинок культури.

– На виконання звернення жителів села, побудовано фундамент церкви, яка належатиме до Православної Церкви України. В цьому році заплановано закінчити будівельні роботи, – каже Микола Гурбич. – Дякуємо за сприяння сільському голові, власнику цегельного заводу (в наданні глини для підсипки фундаменту), Михайлу Горбаченку – за надання послуг по електропостачанню, Василю Войченку, Андрію Ягичу, Ганні Галитюк, Ганні Караульній та взагалі всім небайдужим. за надання допомоги,як в організації будівництва так в організації харчування працівників.

На зборах звучало багато болючих питань і конструктивних пропозицій щодо наповнення бюджету. Шкода, що вони не цікавлять голову адміністрації.

Олександр ГРИГОРУК

Нагадаємо : ''Ми як громада існуємо, чи для вас, вибачте, – пусте місце?''