^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.05.2019 8:34
1615 переглядів
0 коментарів
''Ми як громада існуємо, чи для вас, вибачте, – пусте місце?''

Минулого тижня на сільських зборах у Глибочку сільський голова Василь Мельник гречно подякував Валентині Любомській, голові Тальнівської райдержадміністрації, за те, що рішення по Глибочківській школі прийняли на сесії райради без урахування думки та пропозицій сільського голови, директора школи та громади.

-Дякуємо голові райдержадміністрації Любомській, яка особисто втрутилась у питання нашої школи, винесли проект рішення заготовлене на сесії райради. Користуючись нагодою, хочу попросити їй це передати. Звертаюсь від імені громади, якщо такі питання життєдіяльності, функціонування чи ліквідації, оптимізації нашої школи виносяться на сесію райради, то чому мене не запрошують на засідання постійних комісій? Це грубе порушення чинного законодавства, тому що долю школи може вирішувати тільки громада села. Наш НВК – районна комунальна власність, там є частина і Глибочківської сільради. Хоча, може, вони там запрацювались і нас покликати забули. Це непоодинокі випадки. Для прикладу, при проведенні нормативно грошової оцінки земельної ділянки, яка була надана в оренду ПСП «Привітному», і на засідання постійних комісій, також не запрошували сільського голову. Шановні, я до цих пір не знаю, яка там оцінка проведена, ціна стала більшою чи меншою. Так питання у районі не вирішуються, або це навмисно, або умисно. Передайте Любомській, якщо у районі розглядають питання, які зачіпають долю наших дітей, вчителів, батьків, наше село, запрошуйте нас, будемо разом шукати рішення, - скаржиться Василь Мельник, сільський голова Глибочка.

Згодом, як приклад, наводить ставлення до вирішення питань, які стосуються сіл у Черкаській обласній раді. Коли розглядали питання про внесення «Джерел живої та мертвої води» до об'єктів природо-заповідного фонду місцевого значення, запрошували представників сільради на засідання постійних комісій, яких було 5.

- А чому тоді райрада, яка знаходиться від нас за 9 км, ігнорує нашу думку. Як так можна?! Ми як громада існуємо, чи для вас, вибачте, – пусте місце?, - обурюється Мельник.

Директор Глибочківського НВК Віталій Дробина зазначив, що у школі навчається 31 учень, у дошкільному закладі – 18 осіб. До наступного року школа залишається з 1-2 ступенем. Подальша перспектива з дітьми є й на наступні роки.

-Часто й густо звучить, що школа, яка немає 40 дітей і більше, згідно чинного законодавства, має підлягати реорганізації у школу 1 ступеня. Немає сьогодні нових законів, особисто уточняв у юриста, немає ніяких законних підстав реорганізувати школу 1-2 ступеня у 1, до тієї пори, поки у школі буде 25 дітей і більше. Ми маємо право на державну субвенцію і будемо відстоювати свій заклад. Школа руки не опустила. Якщо треба, то підемо за власний рахунок у відпустки, - наголосив Віталій Дробина, директор Глибочківського НВК.

Повністю і сільського голову, і директора школи підтримав депутат облради Анатолій Скіченко, сказавши, що влада отримує величезні зарплати, що видно по електронних деклараціях, а сільським громадам не вистачає на школу. Місцева влада має отримувати ті гроші, на які заслуговують з огляду за виконану роботу. Мати ту премію, на яку заробили, а якщо вони ні чорта не роблять?!

-Скільки б ви не платили, вас будуть давити! Треба боротися і тримати вашу школу і не здавати в район, бо його теж скоро не буде, - додав Скіченко.

Неофіційно, сільські голови та директори шкіл говорять про дзвінки з райдержадміністрації до тих, хто впав у немилість районного керівництва. Адже так чи інакше, знаходяться ті, яким є що сказати Валентині Любомській, або передати «привіт» із глибинки, де погані дороги і відсутня якісна медицина. Жителі села та сільські голови, які мають кучу проблем на місцях, лише можуть сподіватись на те, що голова РДА Любомська навідає їхнє село, і почує проблеми з якими виживають місцеві. Але жодні сільські збори обходяться без неї, лише з її замісниками та підлеглими. А сама ж пані Любомська на такі заходи не їздить, адже там локація для фотозйомки «не дуже».

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: ''Рука руку миє''