^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.05.2019 15:24
453 переглядів
0 коментарів
На Лисянщині відсвяткували День вишиванки

Люди у День вишиванки завжди піднесені, радісні, усміхнені. Можливо тому на свято вишиванки у Лисянці панувала незвичайна атмосфера краси, сили та добробуту, які, власне, і визначають код української нації. Це свято, яке ні до чого не зобов’язує – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу , навчання, чи по своїх справах. Але це, за словами селищного голови Юрія Корнієнка, має глибокий зміст.

-Всеукраїнська акція «День української вишиванки» було започатковано студенткою Чернівецького національного університету Лесею Воронюк у 2007 році, - розповів історію свята його ведучий Сергій Іщенко. – Дівчина тоді помітила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Жителі Лисянщини почали активно долучатися до цієї акції кілька років тому, і вона все більше набирає популярності як серед дорослих, так і молоді. Анатолій Смілянець з Кам’яного Броду, наприклад, одягнув вишиванку після того, як почав вивчати історію ОУН, а Лариса Затока з Лисянки вважає, що в ній і народилася. Вона сама вишила сорочки для своєї родини. Сини Юлії Корнієнко з дитинства, завдяки мамі, певне, теж, перше, що побачили з’явившись на світ – то це її квітучу вишиванку. Вони тепер не пропускають жодного свята вишиванки, і щоразу їх сорочки – серед найкращих.

Свято вишиванки, завдяки їх організаторам Світлані Дерен, Олександру Миколенку, Володимиру Єршову, Сергію Іщенку, Михайлу Вербіцькому, Костянтину Пустільніку і спонсорам – Лисянському хлібозаводу, Євгену Головничу додало нових форм і змісту, до дійства долучилися юні співаки, танцюристи, аніматори, проводилися конкурси, ігри, всі охочі смакували морозивом. І звичайно ж, головним серед цих конкурсів було визначення кращих вишиванок серед учасників свята. Цього року журі назвало переможцями Олега і Валентину Петриченків, родину Юлії Корнієнко, Олега Пархомчука, Тамілу Слинько.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Фото В. Остапюк.

Читайте також : Вишиванки треба вміти читати