^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.05.2019 19:12
2102 переглядів
0 коментарів
''Господарка просила відрубати йому голову, але ми відпустили''

15 травня о 15 годині до катеринопільських рятувальників надійшов особливий виклик. До одного з домогосподарств містечка, що на вулиці Набережній (поблизу садочка «Сонечко»), заліз плазун і сховався у траві. Люди помітили, вирішили, що це гадюка, й викликали службу порятунку.

– Подзвонили й кажуть: «Спасайте, бо залізла змія!» Поруч садочок. Люди, діти ходять, не дай Бог що, – розповідає місцевий рятувальник Ігор Красюк. – Я вийшов туди, подивився, витягнув плазуна довгим дрючком з бур’яну. Там поросль була, трава висока. Вийняв, помістив у відро, накрив, потім перекинув у мішок, а тоді з колегами винесли його, випустили біля річки Гнилий Тікич. То був вуж. По ньому зразу видно. Тоненький, як палець вказівний, довжиною сантиметрів 70. Господарка просила відрубати йому голову. Каже: «Навіщо він здався? Я їх боюсь!» Але ми вирішили, що краще відпустити. Жива істота, а може ще й якийсь підвид із Червоної книги. Шкоди не завдає, навіть користь приносить, хай живе в своїй екосистемі.

Загалом тиждень у місцевих рятувальників пройшов спокійно. Виїжджали лише на три умовні пожежі: до одного з садочків, у першу школу та ліцей. Тренувалися гасити займання. Діти були задоволені, пожежні навчання їм сподобались, особливо найменшим.

На офіційному сайті ДСНС рятувальники нагадують, що, вирушаючи на відпочинок чи прогулянку, де можуть бути змії, завжди варто подумати про власну безпеку і про те, як слід діяти у випадку зустрічі з плазуном. Перш за все, йдучи до лісу чи у місцевість, де можуть перебувати змії, потрібно взяти відповідне взуття та одяг. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини. Якщо змія їх прокусить, вона не зачепить шкіру. А взуття обов’язково повинне бути високим, аби прикривало оголені ділянки ніг.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ