^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.05.2019 9:07
1386 переглядів
0 коментарів
П'ять матерів полеглих бійців з Тальнівщини нагороджені орденами

12 травня центром Києва пройшла Хода матерів полеглих та зниклих безвісті учасників російсько-української війни. Жінки тримали в руках портрети рідних, які віддали життя за Україну. Серед учасників заходу делегація з Тальнівщини: Ганна Гапочкіна (с.Павлівка Перша), Ірина Івченко (с.Папужинці), Олена Геш (с.Степна) з онуком і тальнівчанки Віра Лущевська та Марія Безугла з чоловіками.

Близько 9 ранку почали збиратися делегації з областей і кияни. Рідні шукали портрети полеглих на стіні пам’яті, запалювали лампадки. Матері, батьки і навіть діти залишали імена загиблих і побажання на 15-метровому прапорі України, який вже за годину разом з колоною вирушив до Володимирського собору.

«Мій дорогий тато я хочу щоб ти був живий і щоб бистріше вернувся додому», – написав на тому прапорі 11-річний Максимко Геш з Степної. Хлопчик живе з бабусею і дідусем. Мами не пам’ятає, вона померла коли він був ще зовсім маленьким. Батько загинув у жовтні 2014 на Луганщині, прикриваючи побратимів, коли їхній БТР потрапив в засідку. Тіло Євгена Геша так і не знайшли.

Далі хвилина мовчання і покладання квітів до Народної стіни пам’яті.

Після коротких промов матерів та громадських і політичних діячів, колона вирушила до Володимирського кафедрального патріаршого собору.

В одному із головних храмів України Святійший Патріарх Філарет провів богослужіння. Після чого матерів полеглих героїв нагородили відзнакою народної пошани «Орденом матері бійця АТО». Серед удостоєних і 5 матерів з Тальнівського району.

Одними з перших привітали землячок начальник Служби надання соціальних послуг міської ради Лариса Шевцова та тальнівчанин Петро Деребчина. На захід він приїхав з сином.

– Це емоційно важкий, але вкрай важливий захід, – розповідає Лариса Шевцова. Вона була безпосереднім організатором і учасником поїздки. – Дякую за розуміння і фінансову підтримку депутатам міської ради, керівництву громади, а також водіям Тальнівського АТП 17137. Вони буквально кругом із нами возилися.

Із столиці делегація приїхала пізно ввечері.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також : Тальнівські ліцеїсти здобули наукові перемоги