^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.05.2019 16:09
818 переглядів
0 коментарів
Мокрокалигірська ОТГ похвалилась успіхами за 4 роки

На офіційному сайті Катеринопільської районної державної адміністрації Мокрокалигірська громада похвалилась чотирирічними здобутками. Поміж них: відкриття оновленого дитсадка у Сухій Калигірці, створення спортивно-тренажерної зали в Мокрій Калигірці та реабілітаційного центру для учасників АТО, проведення фестивалю народного мистецтва й писанок.

З публікацій у нашому виданні пам’ятаємо, що в цій ОТГ створили також спортивно-ігровий майданчик у Сухій Калигірці (2016 рік) та відкрили ЦНАП європейського зразка, який надає 126 послуг (2017).

Гордістю громади є Мокрокалигірський багатопрофільний регіональний центр професійної освіти, що має з філіали у Шполі й Ватутіному. Тут готують фахівців трьох напрямів: харчового, будівельного та сільськогосподарського. Можна здобути професії електрозварника, автослюсаря, кухаря, кондитера, офіціанта, бармена, продавця, обліковця, водія, тракториста.

У грудні 2018 року відкрили новий корпус цього навчального закладу. Світлі коридори, просторі кімнати, тематичні малюнки на стінах, сучасний євроремонт. Окрім того, до відкриття придбали два нових італійських трактори та поворотний плуг, а для кабінетів фізики, хімії й біології – новітні цифрові вимірювальні комплекси. Було закуплено також нові меблі, мультимедійні дошки, 3D принтер.

Ще влітку 2018 року Мокрокалигірський центр професійної освіти уклав угоду про співпрацю  із зарубіжною професійною школою «Манфредіні» (Італія). Згідно з підписаним договором передбачено обмін студентами та викладачами.

«Поїдуть наші студенти, майстри, викладачі, переймати досвід в Італію, а з Італії будуть так само приїжджати до нас, сюди в Україну і в наш Центр», – обіцяв принагідно директор Станіслав Кошолап в інтерв’ю телеканалу «ВІККА».

І хоч з тих пір минув майже рік., на сайті Катеринопільської райдержадмінстрацї знов обнадіюють, що «міжнародний обмін студентів і викладачів відбудеться уже найближчим часом».

Оцінити роботу місцевої влади в аспекті розвитку ОТГ можна також, опираючись на показники наведені в аналізі фінансової діяльності 665 вітчизняних громад за 2018 рік, зробленому експертами Групи фінансового моніторингу при Мінрегіоні. Зауважимо, що експерти розділили 665 громад на чотири групи: 1) з чисельністю населення понад 15 тис. жителів; 2) з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів; 3) з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів; 4) з чисельністю населення менше 5 тис. жителів. В межах цих груп і здійснювався аналіз, потім зроблено висновки в цілому (дивіться видання «Громадський простір» від 2 лютого 2019, «У великих громад більше можливостей: експерти проаналізували бюджети 665 ОТГ за 2018 рік»).

Згідно з цим аналізом у загальному рейтингу поміж 248 ОТГ з чисельністю до 5 тисяч осіб Мокрокалигірська громада посіла 133 місце.

Площа громади –127,0 кв.км. Чисельність населення на 1 січня 2018 – 4,2 тис.ос.

1.Власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців ОТГ) – 4 108,8 грн. Це 97 місце.

2. Рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету) – 4,2%

Це 76 місце;

3. Питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі доходів загального фонду без урахування трансфертів з державного бюджету) –31,8%. Це 125 місце;

4.Капітальні видатки на одного мешканця (співвідношення проведених капітальних видатків без урахування власних надходжень бюджетних установ до кількості мешканців ОТГ) – 706,9 грн. Це 205 місце.

Для порівняння. У загальному рейтингу поміж 227 ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. осіб Єрківська громада посідає 86 місце.

Площа громади – 53,0 кв.км. Чисельність населення на 1 січня 2018 – 5,0 тис.ос.

1.Власні доходи на одного мешканця – 5 663,8 грн. Це 32 місце.

2. Рівень дотаційності бюджетів – мінус 9,1%. Це 17 місце;

3. Питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ –24,7%. Це 93 місце;

4.Капітальні видатки на одного мешканця – 521,4 грн. Це 208 місце.

Як бачимо, за фінансовими показниками Єрківська ОТГ перебуває у своїй групі на більш вигідних позиціях (86 місце із 227), ніж Мокрокалигірська (133 місце із 248). Однак це й логічно, зважаючи на промислово-виробничий потенціал Єрківської громади.

Проаналізувавши розвиток 665 громад у цілому, вітчизняні фінансові експерти прийшли до висновку, що у великих громад більше можливостей для розвитку.

Чи не доведеться нам з часом знову об’єднуватись у райони?

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також : У Мокрій Калигірці відкрили новий корпус центру професійної освіти

У Сухій Калигірці відкрили спортивно-ігровий майданчик (шукайте себе на фото)

У великих громад більше можливостей: експерти проаналізували бюджети 665 ОТГ за 2018 рік.