^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.05.2019 21:26
4464 переглядів
0 коментарів
На Тальнівщині підприємець виділив 1,5 мільйона гривень для реанімаційного відділення райлікарні

-Сьогодні поступив у відділення хворий з інфарктом, ми якраз підключили його до нового монітора пацієнта, який показує стан організму за основними життєво важливими показниками (кардіограма, пульс, артеріальний тиск, стан кисню у крові). Днями за кошти благодійника Володимира Мовчана придбали такий сучасний, край необхідний для нашого відділення апарат. Разом з Володимиром Мовчаном, що фінансує проект на 1,5 мільйона гривень, узгодили, на що витратимо кошти: в першу чергу, капітальний ремонт та облаштування палати з усіма зручностями у хірургічному відділені місцевої лікарні, закупівлю 3 моніторів пацієнта (один з яких вже успішно рятує життя важкохворим), дихальної апаратури, кисневих концентраторів, - розповідає Олег Солодько, головний лікар КНП Тальнівської центральної райлікарні.

За словами головлікаря Тальнівська райлікарня на сьогодні недофінансована з держбюджету в межах 40 відсотків. Апаратура та медобладнання, якому понад десятки років, потребує оновлення, аби лікарі могли вчасно надати допомогу хворим. Стан палат шокує, тому їх теж треба ремонтувати і облаштувати комунікаціями, щоб пацієнтам було зручніше.

- Фінансування від району на даний момент відсутнє. Нам вони заборгували до 1 мільйона гривень, у районі коштів немає. З початку року, лікарня без грошей. На паперах і в кошторисі кошти є, а на наших рахунках – відсутні. Виживаємо як можемо, самі дофінансовуємо енергоносії, харчування хворих, медикаменти, а це ж захищенні статті. Кошти на дрібні ремонти техніки, постійно потрібні, адже вона ламається майже щодня, - додає Солодько.

Ігор Новицький, директор з економіки ТОВ «Урочище Журавське» та генеральний директор ТОВ «О'єднана сільськогосподарська компанія», сьогодні приїхав вручити лікарні новий монітор пацієнта. Відвідавши реанімаційне відділення і поспілкувавшись з головним лікарем, зазначив аби кожен районний орендар, підприємець придбав чи зробив щось для лікарні, то вона б мала кращі умови для лікування та утримання пацієнтів.

- Людей, які тут проживають, навіть багатих, ніякі фінанси не врятують, не дай Бог чого, звертатимуться сюди. Хіба гроші мають цінність, коли мова йде про життя. Лікарні обов'язково допомагатимемо! - пообіцяв Новицький.

У райлікарні відмітили, що подібні благодійні проекти дуже допомагають і збільшують кількість врятованих життів. Адже коли у людини стається, наприклад інфаркт, пацієнта з гострим станом не встигнуть довезти у сусідню Умань чи Звенигородку такими вбитими автошляхами. Перша спеціалізована допомога надаватиметься у Тальному.

Минулого року кілька районних підприємців ремонтували палати у лікарні: Микола Бевзенко, Валентина Кутова, Сергій Тульчинський та депутат Валентин Нечипоренко. Цього ж року за рахунок Володимира Мовчана відремонтували три палати у дитячому відділені, наразі проводять капітальний ремонт палати №14 у хірургічному відділені.

-Закликаю інших підприємців та орендарів відгукнутись, допомогти вижити нашій лікарні. З миру по нитці, голому – сорочка. Дуже хочу, щоб наші жителі не їздили поневірялись по інших районах, а щоб сюди могли звернутись за допомогою, отримати кваліфіковане обстеження, - зауважив головний лікар.

Микола Цвик, завідувач реанімаційного відділення з ліжками інтенсивної терапії, подякував за новенький монітор пацієнта, додав, що це дуже важлива техніка, яку у тяжких випадках потрібно підключати до пацієнта.

У нашому районі більше 200 бізнесменів, якщо кожен скинеться хоча б по 10-20 тисяч доларів, то для лікарні зможуть придбати необхідне діагностичне обладнання, відремонтувати палати.

Анна ДРАГУН

Читайте також: Як зміниться структура та чисельність Тальнівської первинки