^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.05.2019 21:22
218 переглядів
0 коментарів
Боярській лікарні та головному лікарю виповнилось 70 років

Боярська лікарня на Лисянщині відзначила свій черговий ювілей — їй виповнилося 70 років. Медперсонал всі ці роки з честю і на совість виконував клятву Гіппократа. Скільком людям надано медичну допомогу, скільки життів врятовано, скільки пологів прийнято!

До 1949 року у Боярці працював лише фельдшерсько-акушерський пункт, яким завідувала Ася Іванівна Залізна, а у квітні цього року спеціальним рішенням була відкрита дільнична лікарня, у яку з усього Лисянського району привозили на лікування дітей, хворих на кір (тоді була потужна епідемічна хвиля захворювань на цю недугу). Лікарня розташувалась спочатку в одному, потім у іншому приміщенні. Першим головним лікарем було призначено Таїсію Федорівну Філон-жительку Києва. Це був для неї справжній подвиг - залишити столицю і розпочати у далекому від столиці селі, у дуже складних умовах, велику організаторську роботу по створенню дільничної лікарні, яка повинна була обслуговувати людей із віддалених сіл Боярка, Порадівка, Брідок, Харченків, Попівка-Петрівка, Семенівка, Погибляк, Чаплинка, Шушківка. А умови дійсно були складні. Приміщення обігрівалися соломою, по яку доводилося ходити до скирти. Був суворий облік принесеної соломи. Про транспорт, хоч який-небудь, лише мріяли. Одного разу медикам випала нагода купити у циган коника, який став першим транспортним засобом лікарні. Керувала цим коником і возиком особисто Таїсія Федорівна. Вона була дуже активною - їздила то в Богуслав, то в Київ, то в інші міста-діставала інвентар, постіль, медикаменти і все необхідне. Автомобіль лікарня одержала аж у 1955 році.

На лікарні лежала велика відповідальність за появу на світ немовлят, адже тоді при лікарні було пологове відділення. Породіль було дуже багато — майже щодня приймалися пологи. Боярчани з душевною теплотою згадують таких медпрацівників, як лікаря-терапевта А. В. Саченка, акушерку Віру Пилипівну Поліщук, фронтову медсестру Олену Пилипівну Білоус, старшого лейтенанта медслужби, санітарного фельдшера Лідію Савівну Тітаренко, фельдшера Василя Самойловича Чечеля, кухарів Марію Іванівну Гніду і Марію Оксентіївну Кизиму, завгоспа Наталію Олександрівну Горовенко-Тимошенко, прачку Ганну Трохимівну Бердник, першого їздового Івана Костянтиновича Мандибуру, дезінфектора Василя Степановича Михайленка.

Поступово матеріальна база лікарні зміцнювалась. Все це робилося під керівництвом головних лікарів Л. І. Корнієнка, І. О. Кірієнка, Л. М. Зайцева, В. С. Трофімова, М. Г. Руденка, О. М. Бубнова, Сухіна, В. К. Гуменюка. А останні 40 років лікарню очолює Володимир Андрійович Муха, якому теж днями виповнилося 70 років. За цей час докорінно змінилося обличчя медзакладу. Інтенсивно в останні роки здійснювались будівельні роботи, проводилась каналізація, газифікація, водопостачання, переобладнання кабінетів і оснащення їх необхідною медичною апаратурою. Тут живуть з надією, що лікарня, у яку вкладено стільки праці, зустріне ще не один ювілей, а сільські жителі отримуватимуть всі медичні послуги, і, можливо, колись тут знову відкриється пологове відділення.

Степан ВІЗІРЕНКО

Читайте також : Будівництво амбулаторії на Лисянщині через брак коштів під загрозою