^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.05.2019 19:45
1157 переглядів
0 коментарів
Через борги РДА у сільські школи 3 день не привозять продукти харчування

Третій день у сільські школи Тальнівського району не привозять продукти харчування, адже райвідділ освіти заборгував перед христинівським постачальником, який харчує районні навчальні заклади, чималу суму коштів. Борг тягнеться ще з січня цього року, тому постачальник змушений був харчувати дітей у кредит. На одній із січневих сесій райради говорили про те, що станом на 1 січня 2019 року заборгованість складала 238 тисяч 62 гривні, у той день, коли проводилась чергова сесія райради заявлена сума боргу складала 277 тисяч 662 гривні. Якою ця сума є на сьогодні – невідомо.

Директори шкіл скаржаться на те, що молочні продукти, м'ясо, риба, крупи, олія у навчальних закладах або взагалі відсутні, або їх залишився мізер. Анонімно зізнаються, що їх «попросили» говорити, що все добре, інакше чекатимуть «розмови на килимі». Як тільки ми дізнались, про ситуацію, що склалась з боргами за харчування та відсутністю поставок з продуктами до шкіл, кілька разів телефонували за коментарем у робочий час до начальника райвідділу освіти Лариси Коваль, яка у той час з кимось розмовляла по телефону. Після чого не відповідала на дзвінки. Відразу набрали Валентину Любомську, голову Тальнівської РДА, яка на дзвінок теж не відповіла. Отож сума боргу перед постачальником з Христинівки стала таємницею.

-Без продуктів вже третій день, добре що орендарі привезли борошно, олію, будемо пирогами, булочками, оладками, налисниками дітей годувати. Казначейство зупинило всі проплати, адже в районі немає грошей. Вчора, у відділі освіти, мені пояснили, що є борги за електроенергію. Через те, у Казначействі не пропускають ніякі рахунки, поки не погасять борги по захищених статтях (зарплата, електроенергія). Начальник райвідділу освіти вчора мені каже, що питання вирішують. Суми боргу не називали, але сказали, що він зібрався за 3-4 місяці. У школі поки обходимось тим, що маємо. У відділі освіти сказали почекати кілька днів, - розповідає Тетяна Поправка, директор Кривоколінського НВК.

Валентин Нишпора, директор Мошурівської школи скаржиться не те, що вони залишились без молочної продукції, овочів. Інші ж директори навчальних закладів для коментарів говорять, що все добре, продукти харчування мають, все йде по графіку.

В Управлінні Казначейства у Тальнівському районі стверджують:

- Справа у тому, що в районі немає коштів, а не Казначейство заблокувало рахунки. Була заборгованість по захищених статтях (електроенергія, теплопостачання, зарплата). Сьогодні ми їх проплатили, вже на п'ятницю замовили харчування для шкіл.

У райдержадміністрації інформацію підтверджують, Тетяна Півторак, заступник голови РДА, розповідає, що є заборгованість перед постачальником продуктів, але платіжка вже пішла, частину боргу сплатили, аби постачальник побачив, що є проплата. Ця проблема назріла ще на початку тижня.

-До мене звернулись з Кривих Колін та Корсунки із проханням про допомогу, адже кілька днів у школи не підвозяться продукти харчування. Інші директори шкіл телефонують та говорять про проблему з продуктами харчування на місцях, але просять їх не називати, адже бояться репресій зверху. Ця проблема тягнеться ще з січня, - коментує Ігор Новицький, депутат Тальнівської райради.

У п'ятницю обіцяють розвезти продукти харчування по усіх сільських школах, але при цьому борг залишається боргом, малу частину якого сплатили. Тому закликаємо директорів шкіл не боятися говорити про проблеми у їхніх навчальних закладах, адже чим далі в ліс тим більше дров.

Анна ДРАГУН

Фото з інтернету.

Читайте також : Чи виживуть сільські заклади освіти після реорганізації та автономії?