^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.05.2019 13:49
452 переглядів
0 коментарів
''Молюсь, щоб душі воїнів спочивали з миром''

-Сьогодні кладу букет з бузку до Пагорбу Слави, адже у роки Другої світової війни, захищаючи нас від фашистських загарбників, поліг мій прапрадід. Бабуся розповідала, що її батько любив бузок. І проходячи біля рідної хати завжди зупинявся, вдихав цей прекрасний аромат. Тому, сьогодні, вшановую пам'ять усіх загиблих, які віддали життя і здобули перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Молюсь, щоб душі воїнів спочивали з миром, - втирає сльози тальнівчанка Олена Загородня. Кількома днями раніше жінка разом з чоловіком та дітьми приїхала на малу батьківщину, аби у ці поминальні дні навідати рідних.

Вранці від Петропавлівського храму, що в центрі міста, хода з тальнівчан, жителів району, школярів, учителів та міських чиновників вирушила до Пагорба Слави. Для того, щоб вшанувати жертв Другої світової війни. Діти та дорослі з квітами та прикріпленими на грудях червоними маківками – символом пам'яті і надії «Ніколи знову».

Працівники міського центру культури та дозвілля емоційно заспівали тематичні українські пісні «Степом, степом…», «Біля тополі», «В чистім полі» та інші. Отець Михайло Василюк, Благочинний Тальнівського району, відправив панахиду за полеглими на війні.

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни. Понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Фейсбук зазначив:

«Сьогодні Україна разом з іншими демократичними державами та народами вшановує пам’ять усіх загиблих у роки Другої світової війни, усіх, хто витримав нелюдську ношу війни. Незгасна людська пам’ять про колосальні жертви Другої світової, про тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл вкотре застерігає світ від небезпеки повторення цієї жахливої катастрофи. Саме в ці дні гранично ясно, що для країни побажання миру є найголовнішим. Миру усім нам! І Слава Україні!».

Пам'ятна дата 8 травня в Україні була закріплена указом президента Петра Порошенка 2015 року. Символом є червоний мак. Ця квітка - пам'ятний знак жертв військових і громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу. 2014-го червоний мак і гасло «Ніколи знову» стали використовувати в Україні під час святкування Дня перемоги у Другій світовій війні.

Анна ДРАГУН

Читайте також : Великодні гостинці для бійців на фронт