^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.05.2019 11:59
484 переглядів
0 коментарів
Жителі Соколівочки скаржаться на іржаву воду з водопроводу

У редакцію нашої газети надійшов лист від постійної читачки із запитанням до Тальнівського міського голови Олексія Юрченка: "Оскільки Тальнівська ОТГ є правонаступницею Соколівоцької сільської ради, прошу відповісти на моє питання: коли нарешті у Соколівочці буде нормальна вода? Час від часу з водогону йде така руда вода, яку неможливо відфільтрувати. Цю воду ми, на щастя, не п’ємо, а от прати доводиться. Останнє прання машинкою зіпсувало білі дитячі речі - усе через іржаву воду. Відбілити пробувала - від іржі не вдається. Доведеться викинути. А є такі мої односельці, що з цієї води готують їжу, напувають худобу. Це просто жах!" – читаємо в листі.

Оскільки міський голова знаходиться у відпустці, ми звернулися у відділ ЖКГ міської ради за роз’ясненням. Нам відповіли, що до них письмових скарг ніяких не надходило.

Володимир Щербатюк, в.о. старости Соколівочки, на запитання журналіста реагує таким чином:

- Де ви бачили чорну й іржаву воду, покажіть? Не знаю, у мене біжить чиста вода. Як я можу її побачити, як вона біжить тільки з землі, - підвищує голос. - Труби у нас всі пластикові. Коли міняли насос, то викачували воду на стадіон, вона бігла, мабуть, з годину та була жовтувата. Не знаю, бувають такі моменти, що йде іржава вода. Чи якийсь плавун, чи я не знаю що. Є у нас ще одна резервна свердловина, але немає коштів, щоб її почистити. Приїжджали спеціалісти, сказали на неї треба 150 тисяч гривень, але поки немає у міській раді таких коштів. Казали, влітку будуть ділити залишок та щось дадуть нам.

Люди у селі іншої думки. Вони вважають, що воду не встигають вчасно закачати. Через те вона скаламучується і йде руда, але комунікації нові. Є в селі і так званий майстер по воді.

А ще незрозумілими залишаються умови підключення нових абонентів. Внески перших абонентів сягали 3200 гривень (на той час це становило 400 доларів США у еквіваленті). Робили це ще за попереднього голови сільської ради Лариси Думи. Тоді було забезпечено центральним водопостачанням пів села.

- У 2012 році іншу частину села ми приєднали до водогону. І людям обійшлася вода у двори по 700 гривень, до 1000, – уточнює Володимир Щербатюк. - Хто зараз хоче «врізатись» до центрального водогону, платить 3000 гривень. А тим, хто раніше робив і заплатив найбільше, ми повертаємо гроші. Вже, мабуть, повернули по гривень 400.

Цікаво, хто їх отримав? А якщо людина вмерла чи виїхала, то хто його знає, де ті гроші.

Куб води у Соколівочці коштує недорого – 6 гривень 12 копійок. Ціна занизька. Найближчим часом збираються піднімати тариф, щоб не бути в збитку. Але якість води це не покращить – точно.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також : Податковий борг Тальнівського ''Водоканалу'' частково покриватиме міськрада