^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.05.2019 12:35
1819 переглядів
0 коментарів
На Лисянщині у питній воді з джерела виявили перевищення вмісту заліза

Лисянським райуправлінням ГУ Держпродспоживслужби було відібрано та направлено у Черкаську регіональну лабораторію державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів 45 проб питної води на фізико-хімічні та бактеріологічні випробування, з них три проби - на розширений аналіз.

-Не відповідає нормативам сім проб за фізико-хімічними показниками, - коментує спеціаліст райуправління Держпродспоживслужби Валентина Кривоніс. - У селі Бужанка, приміром, у багатьох джерелах є перевищення вмісту заліза. Щоб зменшити кількість заліза необхідно встановлювати фільтри. Свого часу спеціалісти санепідемслужби шукали джерела водопостачання для використання води без нітратів новонародженим дітям. Таких джерел було не так багато, а обрали каптаж (джерело) у березі біля вулиці Ленінградської, нині Джерельна, у Лисянці. Його облюбували не тільки жителі, що проживають поруч, а й багато лисян та людей з навколишніх сіл. Джерело облагородили, виклали бетонну доріжку, облаштували місце відпочинку, посадили калину. Біля джерела відпочивали як діти, так і дорослі. Нерідко за водою стояли черги. Та нещодавно розширений аналіз води показав відхилення від норми аж за трьома показниками-жорсткості, перманганатної окислюваності та вмісту сульфату. Забруднення ще не критичне, але це тільки початок. Якщо й надалі триватиме поряд з джерелом забруднення ґрунту, ймовірно від збудованої неподалік автомийки, лисяни будуть змушені назавжди з ним розпрощатися.

Сьогодні найбільш популярним місцем, де лисяни і жителі навколишніх сіл беруть воду є так звана «Дідова криничка» на болотистому березі Гнилого Тікича. Тут завжди людно.

-Я приїжджаю сюди щодня. Набираю у бутлі щоб пити, для приготування їжі, хоч і дома у криниці непогана вода. Але ця смачніша, м’якша, і, кажуть, цілюща. Бо возили на експертизу до Києва, де спеціалісти підтвердили її високу якість, - розповів місцевий житель Віктор Теліженко.

Люди сьогодні вважають, що вода, була і буде завжди, не замислюючись над тим, що це далеко не так. Вже у багатьох населених пунктах району шахтні колодязі обміліли, або й взагалі у них зникла вода. А ми дивуємось, що її вартість у магазині вища ніж молоко. Якщо й надалі будемо так турбуватись про воду, вона буде стане дорожчою за золото.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також : В Тальному затопило вулицю через несправність дренажної системи