^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
04.05.2019 7:54
698 переглядів
0 коментарів
У Звенигородці заклали ялівцевий гай

Окрім інших зелених насаджень, є у Звенигородці низка скверів та паркових зон. Деякі з них, щоправда, занедбані. Проте один з існуючих гаїв – іменний. Створив його з власної ініціативи у 60-х роках минулого століття фронтовик, учитель міської школи Василь Ротай, засадивши різними породами дерев місцину біля своєї садиби і тривалий час разом з дружиною Марією Іванівною доглядали їх. З часом тут з’явилася мальовнича посадка, яку, згідно рішення міськради, враховуючи вклад учителя-ветерана у поліпшення екологічного стану Звенигородки, було названо «Гаєм імені Василя Ротая».

А нещодавно, у рамках Всеукраїнського Дня довкілля, на одному з крутосхилів стадіону Звенигородської дитячо-юнацької спортшколи закладено невеличкий ялівцевий гай. Вічнозелені хвойні дерева ялівця пірамідального, висотою понад два метри, безкоштовно надав для цих цілей Звенигородський держлісгосп. Висаджували їх у ґрунт працівники виконавчого комітету райради і ДЮСШ, до яких приєдналися й учителі фізкультури міських шкіл та учні спеціалізованої школи ім. Тараса Шевченка.

Ялівець за зовнішнім виглядом нагадує середньоземноморські кипариси. Це дерево – незамінний санітар повітря, оскільки виділяє у навколишнє середовище натуральні знезаражувальні речовини. Згідно проведених досліджень, один гектар ялівцевих насаджень здатний очистити від хвороботворних організмів атмосферу цілого міста.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також:У Водяницькій ОТГ створюють власний комунгосп