^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
02.05.2019 7:33
1090 переглядів
0 коментарів
У Юрківці мають збудувати нову медлабораторію

Навряд, чи знайдеться такий населений пункт на Звенигородщині, де дбали б про здоров’я сільчан так, як у Юрківці. Сільрада, особисто сільський голова Юрківки Валентина Цегельна чимало зробили для того, аби тамтешня амбулаторія загальної практики сімейної медицини була належним чином забезпечена усім необхідним. Зокрема, коштом сільського бюджету було закуплено кардіограф, устаткування для лабораторних досліджень, комп’ютерну техніку. Мають тут і автомобіль «швидкої допомоги». От лише затісно стало тут, особливо коли ще й сімейні лікарі у село приїздять. Саме тому планом перспективного розвитку Черкаської області саме у Юрківці намічено збудувати нове приміщення лабораторії. І коли було покінчено з розробкою проекту забудови, у селі відразу ж взялися за підготовку території, визначеної під будмайданчик. Цим зайнялись не лише працівники сільської ради, а й чимало сільчан. Будівельники вже сьогодні готові розпочинати будівництво. Якою ж має бути нова лабораторія, розповідає Валентина Цегельна:

- У ній розмістяться оглядова лабораторія, кабінети для сімейних лікарів та лікаря-педіатра, кабінет для електрокардіографії. І, звичайно ж, палати денного стаціонару.

Та якщо у Юрківці незабаром медичне обслуговування має значно поліпшитися, то в цілому дедалі більше загострюється ситуація із первинною ланкою медицини у сільській місцевості. Передусім непокоїть те, що в ході медичної реформи передбачається ліквідація фельдшерсько-акушерських пунктів у селах, де мають менше 500 чоловік населення. А таких сіл як у Звенигородському, так і в інших районах, ой, як багато. І саме їхнім жителям ФАПи надають першу медичну допомогу. То чи не трапиться так, що навіть елементарний укол селянам ніде буде зробити? Якщо це буде покладено на сімейних лікарів, у що особливо не віриться, то яким чином вони будуть забезпечені транспортом, пальним і чи зможуть, враховуючи жахливий стан наших доріг, вчасно дістатися до хворого? А люди, передусім немічні пенсіонери, що проживають у так званих малих селах навряд чи матимуть змогу їздити за першої потреби до райлікарні чи, на крайній випадок до найближчої медичної амбулаторії. До того ж, що буде з тими медичними працівниками, які сьогодні працюють у ФАПах? Швидше всього вони поповнять ряди безробітних, яких і без того вистачає сьогодні у районах.

Як бачимо, запитань набирається багато. Чи дадуть на них відповіді державні мужі, передусім ті, якими дано хід так званій медичній реформі?

Швидше всього, доведеться на місцях вирішувати проблеми щодо існування первинної медичної ланки. Тож, аніж гадати, що день прийдешній готує селянам, варто було б, не гаючи часу, обговорити ці проблеми на сільських та районному рівнях. Й врахувати при цьому досвід Юрківської громади. Можливо, фельдшерсько-акушерські пункти могли б взяти під свою опіку сільські ради, залучивши до власного бюджету кошти місцевих підприємців та орендарів. І це лише один з варіантів виходу із ситуації, яка мала б занепокоїти й керівників райради та райдержадміністрації, котрі, отримуючи захмарні зарплати, хоч якимось чином повинні реагувати на людські біди. Бо ж, залишивши жителів сіл з проблемами, ми просто прирікаємо їх на смерть.

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

Фото з інтернету.

Читайте також : ''Як тут відмовити, коли можеш їхній біді зарадити?''