^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.04.2019 7:38
562 переглядів
0 коментарів
Звенигородчани підкорили Будапешт

Сьогодні вже й не перелічити всіх перемог вихованців Звенигородської школи мистецтв на різноманітних конкурсах і фестивалях. Особливим успіхом користуються ансамблі сопілкарів «Перлина» та бандуристів «Україна». Успішно виступили вони і на першому Міжнародному фестивалі музичного й художнього мистецтва «Квітка Дунаю – 2019», що відбувся нещодавно в угорській столиці Будапешті. Відгукнувшись на запрошення тамтешньої української діаспори, звенигородці були єдиними, хто представив гру на цих давніх українських інструментах, а мелодії, виконані ними, викликали захоплення як всіх учасників фестивалю, так і досить вимогливого журі. Тож і до Звенигородки юні дарування повернулися з престижними нагородами. Зокрема, диплом першого ступеня вибороло тріо сопілкарів у складі Поліни Горобець, Анастасії Бондаренко та Артема Чепчура. Диплом першого ступеня вручено й особисто сопілкарю Артему Чепчурі, а сопілкарка Анастасія Бондаренко отримала гран-прі.

Дипломами другого ступеня нагороджені сопілкарка Вікторія Олійник та бандуристки Олена Дубова і Софія Микитенко. Дипломи лауреатів третього ступеня – в сопілкарки Поліни Горобець й дуету сопілкарів у складі Софії Калініченко та Вікторії Олійник.

Як розповідають викладачі школи мистецтв, поїздці на фестиваль і отриманій там перемозі, передувала чимала підготовча робота. Окрім всього іншого, потрібно було отримати закордонні паспорти, страхові поліси. Добре, що ці та деякі інші проблеми вдалося залагодити при допомозі організатора заходу – міжнародного продюсерського центру ВМС Stronq Solution та посольств Угорщини в Україні і Україні в Угорщині.

Важче було віднайти кошти на поїздку в Будапешт, оскільки районному відділу культури вдалося оплатити проїзд дітей лише до Києва і в зворотному напрямку. А ще, збираючись на міжнародний фестиваль, довелося довго перебирати зношені музичні інструменти, передусім бандури, аби вибрати з них біль-менш новіші. Тому будь-яка допомога благодійників у придбанні нових та реставрації наявних бандур є нині особливо доречною. А учні школи мистецтв не підведуть.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: У Тальнівському музеї відкрили найбільшу виставку писанок Черкащини