^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.04.2019 12:28
783 переглядів
0 коментарів
Колишніх комунальників і Катеринопільську селищну раду миритиме поліція

Відомо, що у катеринопільському комунгоспі нове керівництво. Нині на посаді очільника – т.в.о. Віктор Котенко.

– А коли ж відбудеться конкурс на нового директора? – запитуємо у селищного голови Івана Гегедоша.

– Поки що ми проведення конкурсу перенесли, – каже мер. – Треба навести лад у бухгалтерській документації. Колишні працівники стерли інформацію з комп’ютерів. Та й паперові носії викликають безліч питань. Потрібен час, аби все відновити. Наразі нема що передавати новому керівництву.

Нагадаємо, колишній очільник комунгоспу Петро Підгірний наприкінці березня написав заяву на звільнення, яку задовольнили. Разом з ним покинули роботу також економіст Марія Підгірна, головний бухгалтер Наталія Пампуха і ще кілька співробітників.

– Після сходки була планово-бюджетна комісія, на якій мали заслухати звіт Підгірного,– розповідає начальник відділу юридичної та кадастрової роботи селищної ради Ірина Сівак. – Зателефонували йому, він категорично відмовився приїжджати і звітувати, сказав, щоб пускали у хід його заяву. Відтак 29 березня вийшло розпорядження селищного голови про звільнення очільника комунгоспу, бо 1 квітня з ним закінчувався контракт, і цим же розпорядженням зобов’язали Підгірного 1-го квітня зробити прийом-передачу основних засобів та бухгалтерської документації. Але він не прийшов. Тоді ми створили комісію і описали рухоме-нерухоме майно по факту. А от що з бухгалтерією та документацією робити – невідомо. Там просто жах!

У комунгоспі підтверджують, що мають серйозні проблеми з бухгалтерією за минулий період.

– Штат співробітників ми вже відновили. Підприємство працює. На жаль, є проблеми з документацією. На комп’ютерах звільнених посадовців – економіста й головного бухгалтера – документів взагалі немає ніяких. Головної (бухгалтерської) книги за 2019 рік немає. З бухгалтерських документів за 2018 рік – є тільки за листопад і грудень. Решти нема. Головна книга за 2018 рік є, але вона покреслена, не пронумерована, не прошнурована, – прокоментувала нова співробітниця бухгалтерії підприємства Тетяна Канчуківська.

Щоб зрозуміти у чому річ, наш кореспондент Микола Замковенко зателефонував Петрові Підгірному. На жаль, той на дзвінки не відповів. Але нам вдалося взяти коментар у Марії Підгірної – колишнього економіста закладу.

– Якщо ви знайомі із законодавством, то знаєте, що у день звільнення видається трудова книжка, розрахункові й робиться передача матеріальних цінностей, якщо такі числяться на людині, – пояснює жінка. – У п’ятницю 29-го березня нам принесли лист, що з Підгірним не будуть продовжувати контракт. Чого не прийшли самі? Тоді б і зробили процедуру прийняття-передачі. Кому нам було передавати документи, скажіть? Петро Григорович звільнявся, я і головний бухгалтер теж. Це був останній робочий день. Ми їх чекали до 5-ої години вечора. 30, 31 – субота й неділя.

Зауважимо, що селищна рада припинила співпрацю лише з Підгірним, підлеглих (за їхніми заявами) він звільнив сам.

Марія Підгірна каже, що всі свої документи підготувала до передачі:

– Своє я все залишила. Абсолютно все – 147 нових договорів, укладених в січні місяці, всі звіти, трудові книжки, записи в журналах. Із комп’ютера я дещо прибрала. Але все є на паперових носіях. Хай читають. За Головну книгу я не відповідаю.

Щодо Підгірного жінка вважає, що йому не було чого передавати:

– З ним селищна рада в особі голови не уклала договір про матеріальну відповідальність. Що він мав передавати? На ньому жодної матеріальної цінності не числилось.

У селищної ради з цього приводу своя позиція.

– Те, що керівник є матеріально-відповідальною особою, прописано у контракті, який Підгірний підписував,– каже Сівак, – Ми повідомили про все правоохоронні органи. Нехай вони і визначаються: хто, кому і коли винен.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо : Катеринопільці кидають у каналізацію халати та килимові доріжки