^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
19.04.2019 12:50
1936 переглядів
0 коментарів
Освіта й культура жебракує, а Любомська – нові вбрання купує

Технічний персонал шкіл Тальнівського району півтора місяці без заробітної платні. Де і звідки брати кошти у «білому домі» й гадки не мають. Дохазяйнувались нетямущі господарі лише до 15 мільйонного дефіциту у райбюджеті, залишивши і освіту, і культуру жебракувати. Сільські заклади культури теж змушені виживати: їм повідомили, що до жовтня коштів на їх утримання немає, порадили платити зарплати із сільського бюджету. А голови сільських рад скаржаться, адже кошти на оплату праці працівникам культури та дошкільних закладів, бібліотек заклали лише до червня. Як виживати далі не мають уяви.

Минулого понеділка з цього приводу зібрали бюджетну комісію, говорили про те, що понижатимуть ступінь сільських шкіл (Білашківську, Колодистенську, Глибочківську, Онопріївську, Павлівську Першу, Корсунську, Романівську, Кобриновогребельську), щоб зекономити кошти, і якимось дивом придбати у вересні аж 2 шкільних автобуси та модернізувати системи опалення у тих школах, де після реорганізації залишаться лише початкові класи і дошкілля. Опорними школами району можуть бути лише дві школи Кривоколінська і Кобринівська, адже тепер для відбору звертатимуть увагу і на ремонти приміщення, і на зовнішній вигляд навчального закладу. На що раніше попередник Клименко і теперішня Любомська уваги не звертали. Тим часом поки орендарі за власний кошт намагались відбудувати школи, наповнити їх, зручно облаштувати та осучаснити, районні посіпаки набивали свої кишені грішми. Що й роблять сьогодні, преміюючи себе та свою свиту величезними надбавками, які витрачають щоразу на нове вбрання, авто, зачіски та фуршети. Але ж не забувають трясти і підприємців, і виробників, і тих же орендарів, щоб окрім величезних податків, які йдуть на зарплату можновладців району, постійно давали на школу, садочки, культуру. І щоразу ціна питання збільшується, то викладіть 300 тисяч гривень, то 650 тисяч на утримання навчальних закладів району. Аякже податки, які вони сплачують до райбюджету, де діваються ті кошти? На що їх використовують? Не на розвиток то точно.

У райдержадміністрації запропонували відкрити персональні шкільні спецрахунки, щоб витрясти з орендарів по повній, але з тих, хто й так сплачує шалені податки до району. Ті ж, хто ухиляється чи платить по мінімуму, продовжуватимуть робити це й надалі. У відділі освіти говорять, що 2 опорні школи на район з близько 1500 тисячами учнів - мало. Бюджетну ситуацію у Тальнівському районі можна порівняти з фінансовою пірамідою, коли з однієї галузі перекидають кошти в іншу, а потім іншою частково закривають дірку у бюджеті, яка стає все більшою, а далі все одно закінчують банкрутством.

На комісії бідкаються, не знають як і з чого розпочинатимуть новий опалювальний сезон у навчальних закладах району: досі не оплатили рахунки на сотні тисяч за використаний газ. Грошей у казні для того щоб провести наступні тендери на опалення та закупівлю дров – немає. Тому з приходом осені, дітлахам та їх батькам залишиться в надії чекати на теплі шкільні кабінети.

Натомість Валентина Любомська запропонувала зібрати керівників усіх установ району і повідомити їм горезвісну новину: що грошей у районі – мізер, на усіх не вистачить, тому самі вирішуйте, кому скільки і на що. Мовляв випливайте з того що є! Оце так керівник, менеджмент вищої категорії! Згадаймо як на попередній сесії райради Любомська вихвалялась, мовляв, такий спеціаліст, що у неї переймають досвід керівники столичних інститутів та установ.

Також підіймали питання автономії навчальних закладів, щоб директори шкіл могли самостійно проводити тендери, організовувати закупівлі, опікуватись питаннями, які мають вирішувати у райвідділі освіти. Таким чином проблемні школи самі позакриваються, адже не зможуть вирішувати питання такого рівня компетенції. А Любомська надалі отримуватиме ласі 58 тисяч гривень на місяць, а той більше, мовляв, ні в чому не винна, ні за що конкретно не відповідає. Якщо ж не складеться з посадою голови райдержадміністрації, то повернеться на своє добре нагріте місце голови райради, а потім претендуватиме й на голову ОТГ.

На питання, які школи ж у районі є фінансово спроможними, Любомська засміялась і сказала, що нічого не скаже. Браво, ось вам відповідь керівника вищого рівня!

Олександра КОВАЛЬ

Читайте також : Чи виметуть старе сміття з ''білого дому''?