^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
17.04.2019 17:41
1244 переглядів
0 коментарів
Батькові не дають бачити доньку

- Колишня дружина із органами опіки почали війну проти мене, - пише до редакції наш постійний читач. - Найстрашніше те, щонайбільше страждає моя донька — та, в чиїх інтересах ці органи опіки мали б діяти. Мене просто не допускають до неї, не дають нічого зробити.

Романа й Ірину (імені змінені з етичних міркувань) називали ідеальною парою. Молоді, енергійні, повні сил і амбіцій. Чоловік не п’є, не палить, має власну справу, машину-іномарку й трикімнатну квартиру з сучасним ремонтом. 10 років тому у подружжя народилась довгоочікувана донька Маринка.

-Радості не було меж, дуже хотів дитину, - згадує чоловік. - Нічого ніколи їй не шкодував. Возив до школи, на гуртки, мандрували країною, їздили на море. Маринка мала все, про що мріяла. Але дружині я все одно виявився «не таким». Захотіла розлучитись.

Не витримавши постійних чвар та образ дружини, яку з 2014 року немов підмінили, Роман подав на розлучення. Суд розлучив подружжя. Доньку залишив матері. Не взявши до уваги того, що жінка не має власного житла, має гірші умови і можливості для виховання. На звернення Романа орган опіки та піклування дозволив бачити доньку у суботу та неділю з 11 до 14 години.

- Мене ж суд зобов’язав платити аліменти, - продовжує Роман. - Я не проти - плачу вчасно, справно. Але це була лише перша стадія. Тепер колишня дружина хоче відібрати моє майно. Претендувати на нього не може, тому стала маніпулювати донькою — тим, перед ким не можу встояти. На дзвінки Маринка не відповідає, коли приїду до неї — мати її затримує, наговорює на мене, оббріхує. Дитина ж вірить мамі, почала говорити її фразами. Але найдивніше те, що органи опіки та піклування повністю стали на бік дружини, а не доньки, якою мали б опікуватись. Перевіряють мої можливості, умови, статки. Жодного разу не перевірили можливості екс-дружини.

Зараз Роман захищає своє право на спілкування з донькою в суді.

- Я не хочу війни, - пояснює. - Прагну лише бачити і виховувати свою дитину. Допомагати долати труднощі перехідного періоду, підтримувати.

Редакція звернулася за коментарями до звенигородського юриста Віктора Поліщука, який зазначив, що в його практиці було декілька подібних справ, і в усіх випадках орган опіки та піклування ставав на бік матері та виносив подібні за змістом рішення. Одного разу йому довелося захищати права матері, яка опинилася у схожій ситуації. Суть справи полягала в тому, що батько мав гарні умови для утримання дитини та забороняв рідній матері бачитись з власним 5-річним сином. А мати ж, навпаки, проживала в гірших умовах, та намагалася відстояти свої права на спілкування з сином. Жінка звернулась до органу опіки та піклування. Отримавши рішення органу, я був напрочуд здивований, адже матері дозволи бачитись з дитиною у другий та четвертий тиждень місяця з понеділка до понеділка, з правом брати дитину до себе додому, перший та третій тиждень навідувати дитину щодня з 18.00 до 20.00 у помешканні колишнього чоловіка.

Чому орган опіки та піклування застосовує до подібних випадків подвійні стандарти, що за своєю природою схожі на дискримінацію, для мене залишилося загадкою.

Справу коментує керівник районного органу опіки Микола Писар.

Останній вказує на підпис та печатку на паперах з розпорядження, мовляв, колишній голова райдержадміністрації Василь Клименко приймав рішення за висновками спеціальної комісії, що спілкувалася з подружжям і вивчала їхні умови проживання, свідомо замовчуючи той факт, що головою цієї горезвісної комісії був саме він – Микола Писар.

-Комісія складається з 11 спеціалістів держструктур. Розглядаючи звернення батьків, остання враховує як вік дитини, так і її особисте бажання. Найосновніше – це вибір дитини. Якщо батька не влаштовує рішення органу опіки та піклування, можна було б давно вже звернутись до суду. Все виконується згідно закону. Так як вони мають спір через майно, то неправильно розривати дитину то до батька, то до матері. Якщо суд прийме рішення по-іншому, ми не будемо проти, - каже Писар.

На запитання про те, чому в органі опіки та піклування, комісія та голова РДА приймають рішення, які дискримінують права батька порівняно з правами матері в подібних випадках Микола Писар нічого пояснити не зміг.

Ось така вона, рівність прав батьків по-українськи.

Світлана САВЧУК

Читайте також : ''Чиновникам простіше купувати дрова, витрачаючи бюджетні кошти''