^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
16.04.2019 8:38
1530 переглядів
0 коментарів
Негарно рахувати чужі гроші, але іноді цікаво

Із середини березня Тальнівська райрада не має керівництва, бо колишня голова Любомська не вбачає у цьому жодної проблеми, натякаючи, що вона може існувати й без свого очільника, знаючи мабуть з власного досвіду, що він насправді не відіграє в її роботі значущої ролі. Місяць, що минув – цьому підтвердження. Рада продовжує існувати та працювати, як і до цього. Цікава, штучно створена багаторічна ситуація, коли посада заступника голови райради була вакантною, хоча кошти на його заробітну плату передбачалися у повному розмірі кошторисом ради. Це призводило до економії коштів зарплатного фонду, якими надалі керівництво ради розпоряджалося на власний розсуд, фінансово маневруючи. Нарешті депутати зрозуміли, вигаданої зацікавленими особами економії коштів не існує, бо їх безсоромно ділять між собою ті ж люди.

У номері газети «Новий Дзвін» від 04 квітня 2019 року її дописувач Світлана Савчук слушно зауважила, що є аморальним витрачати десятки тисяч гривень на щомісячну зарплату одного, хоч і головного, чиновника району, в той час, коли дефіцит райбюджету є катастрофічним. Тут варто додати, що за підсумками 2016 року, першого року роботи теперішньої районної ради, стан справ виглядав обнадійливим. Вочевидь дався взнаки запас фінансової міцності, успадкований від попередньої районної влади, яка працювала успішніше. Коштів було хоч і незабагато, але достатньо, щоб, наприклад, дозволити створити депутатський фонд розміром близько 800тис.грн., чим свого часу голова ради неодноразово хизувалася. Але вже наступного 2017 року далися взнаки ілюзії змін, які під популістськими гаслами патріотизму та любові до України керівництва ради, призвели до відчутного дефіциту райбюджету. Про стан економіки та соціальної сфери району конкретних розмов не велося взагалі, бо полюбляли за краще говорити про культуру та спорт, де мали певні досягнення, хоч по суті ніякого впливу на їх розвиток районна рада не справляла. Тож про депутатський фонд довелося забути. Стало не до цього. Вже тоді таке свідчило про вегетативне існування ради, яке не приносить плодів. Та кому вони треба ті плоди? Краще не забути про себе.

Отож про свій добробут керівництво ради потурбувалося, добившись за підтримки певної частини прихильних до неї депутатів скачкоподібного підвищення власної заробітної плати. Хоч після утворення у січні 2017 року Тальнівської ОТГ, поле діяльності райради настільки звузилося, що треба було подумати про зміну оплати праці голови райради, а не про чергове підвищення. Однак, рішенням сесії, на початку березня 2017 року за пропозицією Миколи Слободяника, депутата від партії «Батьківщина», що полюбляє крім гри в шахи ще й гру в проценти, премію голові ради встановлено в розмірі 300%, хоч до цього положення про умови преміювання на відповідний рік на сесії ради не приймалося. Залишалося здогадуватися за що саме преміювали посадову особу, бо не було встановлено будь-яких критеріїв, за якими можна б оцінити ефективність її роботи. Таке виглядає як крутійство ради, що є схожим на колективну корупцію із розбазарюванням коштів місцевого бюджету, бо голова ради отримує гігантські бонуси у вигляді премій тільки за те, що вона є чиновником. Це мало б входити до кола інтересів депутатів, але їх воля була ніби кимось паралізована, хоча на сесії райради 14 липня 2017 року депутат Кривоколінської сільради Ольга Грядюжкіна виступила з пересторогою, намагаючись переконати депутатів зважити під час голосування на існуючу несправедливість. Говорила про те, що пересічні жителі району живуть у злиднях, а посадовців крім високих зарплат, щей щедро преміюють, що розбурхує та шокує жителів району. Головуюча на сесії Любомська у грубій формі перервала виступ цієї жінки, не приховуючи своє невдоволення, хоча мала б бути стриманою, бо таким чином вона заздалегідь впливала на рішення депутатів щодо свого ж преміювання.

З легкої руки нерозважливих депутатів кількох фракцій ради зарплата Любомської стала космічною, на яку може позаздрити сам прем'єр-міністр України, або навіть Президент України.

Інтрига у тому, що зарплати згаданим особам встановлює Кабінет Міністрів України з врахуванням можливостей державного бюджету, а голові Тальнівської районної ради - її щедрі депутати, яким виявляється все дозволено. То, може, в нас якийсь унікальний район? Ні, в нас дуже дивні депутати, які прийшли до влади більше задля своїх особистих інтересів, а не для загального добра.

До цього часу не можу зрозуміти, як заради примх однієї особи депутатам можна було погодитися на поступку перед власною совістю. Не дивно, що зарплата голови райради з 1 січня по 15 березня 2019 року склала 146082 грн, а середньомісячна – 58432грн., тобто є карколомною та до того ж за просто так, проте майже законна.

У січні Любомська поспішила отримати два види матеріальної допомоги як на оздоровлення так і для вирішення соціально-побутових питань на загальну суму 57875,7 грн., позбавивши тим самим свого можливого наступника на такі виплати, хоч могла б їх отримати за новим місцем роботи.

До всього голова ради мала б знати, що відповідно до Постанови КМУ №268 від 09.03.2006р., надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань не має обов’язкового характеру. Її надають лише у разі настання непередбачених обставин (у разі складного матеріального становища, у зв’язку з тривалою хворобою, на поховання тощо). А для її виплати керівникам органів місцевого самоврядування рішення приймається відповідною радою (п.6 зазначеної Постанови). Однак рішення райради, що узгоджувалося б з таким порядком, не приймалося. Що викликає підозру в законності отримання такої допомоги.

Очевидно, деякі бюджетники давно залишили за бортом навіть топ-менеджерів успішних компаній у питанні зарплат, обсипаючи себе грішми без докорів сумління про сумнівну ефективність своєї роботи, вдаючи з себе таких, що падають з ніг від утоми.

Тож мораль нашого сьогодення така: бідні виборці утримують багатих топ-чиновників місцевих рад, які до того ж не славляться порядністю. Любомська можливо досить чудити?

Олександр Пилипенко, член президії райради

Нагадаємо: Зарплата голови райради Любомської більша від президентської

Чи виметуть старе сміття з ''білого дому''?