^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
10.04.2019 7:41
605 переглядів
0 коментарів
Єдине сільське комунальне підприємство працює у Мошурові

Минулого тижня у Мошурові на Тальнівщині місцеві зібрались на сільські збори, щоб проаналізувати роботу сільського голови Наталії Пономаренко за минулий рік та обговорити проблеми, які найбільше турбують мошурян.

Як і в кожному селі району, основним джерелом наповнення сільського бюджету Мошурова є дохід від орендованих земель. Минулорічний бюджет склав 3 мільйони 36 тисяч гривень. В адмінмежах сільської ради перебуває 5550 га землі. Орендують їх: ПП «Тальне Агрохім» - 1058,81га, ТОВ «Дукра - Агро» - 581,61га, ТОВ «Чорна Кам’янка» - 68,686га, ФГ «Шевченкове - Л» -636,7га, ФГ « Мошурівське» - 433,96 га, ТОВ ВП « Імпульс - Плюс» - 3,596га. Землі запасу й резерву – ПП «Тальне – Агрохім» - 335,4 га, ФГ « Підгорна» - 74,4 га, ТОВ «Потаське» - 12,8га, ФГ «Глибочківське» - 18,56 га, ФГ «Грушеве»- 16,05 га, ФГ « Рудневе» - 43,09га, гр. Руденко В. В. - 18, 26 га. На території села працюють три місцеві фермерські господарства: «Надія-1» (Розгон Василина) – 29,2га, «Надія»( Розгон Юрій) – 52,4 га, «Нива» ( Недобій Павло) – 48,8 га. Крім того є 74 одноосібники, які обробляють 176 га землі. 27 га передано учасникам АТО, жителям села.

За рахунок субвенції з сільського бюджету Мошурова утримуються: садочок, бібліотека, будинок культури, приміщення комунальної власності, школа, ремонтуються дороги. Надають допомогу односельчанам на лікування, соцзахист, поховання, одноразову грошову виплату контрактникам.

Позитивним є те, що село освітлюється, працює комунальне підприємство з благоустрою «Темп», яке єдине у районі налагоджено займається водопостачанням у селі, прибирає узбіччя доріг, вулиць. Комунальники обрізають дерева, слідкують за тим, щоб сміття зносили у сміттєві баки.

-Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, - наголосила Пономаренко й подякувала мошурянам, які займаються благоустроєм сільських вулиць та скверів.

Сільський голова Мошурова - активна жінка. Вона бере участь у різноманітних конкурсах і грантах, куди подає свої проекти.

-Минулого року я прочитала у газеті «Новий Дзвін» про те, як Катеринопільська селищна рада подала проект на конкурс і виграла техніку для свого комунального підприємства. Мене це зацікавило. Передзвонила у Катеринопіль, вийшла на адміністрацію, мені допомогли, розказали. Ми теж розробили проект і подали на конкурс у екологічну службу. Він передбачає придбання нового трактора, причепа, косарки, подрібнювача гілок. Наш проект «одобрили» і виділили 859 тисяч гривень на його реалізацію. А коштує він 1 мільйон 145 тисяч. Ще один проект на придбання твердопаливного котла (198 тисяч гривень) для сільського будинку культури підтримали на сесії обласної ради й виділили кошти, - розповідає Наталія Пономаренко.

Також мошурянам вдалося залучити 569 тисяч гривень із обласного бюджету на будівництво водогону протяжністю 1кілометр 767 метрів після того, як їхній проект пройшов відбір на конкурсі проектів регіонального розвитку у Черкасах.

На зборах мошуряни запропонували поставити людину, яка б слідкувала за сільським сміттєзвалищем, встановити камери відеоспостереження біля гуральні, заборонити рух важкої техніки через центр села.

Після зборів жителі села були запрошені на концерт «Найкраще за рік», генеральну репетицію до звітного концерту, що відбувся цієї неділі у Тальнівському будинку культури.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також : Жителі Тальянок заборгували майже 128 тисяч гривень за водопостачання