^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.04.2019 9:35
2998 переглядів
0 коментарів
''Якщо так поминатимемо померлих, то скоро поминатимуть нашу землю''

Жителі Шубиних Ставів на сільських зборах виступили проти купівлі пластмасової поминальної атрибутики, яка засмічує природу і завдає шкоди здоров’ю людей.

-Пройдіться біля кладовища, з роками шлях до нього перетворюється на пластикове звалище. І не лишається місця щоб висадити дерева чи квіти, які безсумнівно нестимуть символічнішу пам'ять. Пропонується альтернатива - живі квіти та молитва, - звернувся до односельців голова громади Іван Демчук.  -Давайте розберемось, кому потрібні ці вінки і штучні квіти? Померлим? Щоб їх місце спокою захаращували штучними матеріалами? Навряд. Ці вінки до того ж часто перепродують. Вже після того, як їх поклали на могилу, - підтримав його Віктор Харченко, місцевий житель.

Як ставиться до пластикових квітів і вінків церква, ми попросили відповісти протоієрея церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ Івана Мазура: - Церква однозначно проти цього. Я постійно про це нагадую і на похоронах, і при поминанні померлих. Якщо ми так, не думаючи про довкілля, поминатимемо їх, то скоро поминатимуть нашу землю. Кілька років тому в Західній Україні, звідки я родом, церкви виставили поблизу кладовищ бігборди із закликом шанувати душі і не обтяжувати їх тягарем сміття. Люди прислухалися, почали нести живі квіти на могилки. Така традиція приживеться з часом і у нас, - додає протоієрей.

Період розпаду пластику розкладається 300 років, а його спалювання завдає непоправної шкоди здоров’ю людей у вигляді отруйного газу діоксину.  

Степан ВІЗІРЕНКО

Нагадаємо : У Шубиних Ставах будуватимуть водогін