^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.04.2019 11:48
787 переглядів
0 коментарів
Сільські збори у Павлівці Першій перетворили на цирк (продовження)

Сільські збори у Павлівці Першій, які нещодавно провели у місцевому холодному клубі, не обійшлися без скандалів та з'ясування стосунків між сільським головою Наталією Слободяник та 8 павлівчанами, які агресивно реагували на роботу голови та її команди, заважали звітувати. Тому що підтримують орендаря Сергія Тульчинського, на якого скаржаться більшість місцевих. Нарікають на те, що він не прогортає взимку сільські дороги, не збільшує орендної плати за землю (сплачує 4,5%), в той час, як інші землевласники – від 8%. Говорять, аби платив цю різницю до сільського бюджету, грошей на утримання Павлівського НВК вистачило, а ще б у селі полатали дороги.

З району заслухати звіт Наталії Слободяник, відповісти на питання павлівчан приїхали Тетяна Півторак, заступник голови Тальнівської райдержадмінстрації, керівники, заступники управлінь та відділів. Сама ж голова райдержадміністраці Валентина Любомська навідатись у село мабуть не захотіла, як і в кілька інших, які нещодавно відзвітувались. Вона любить бути тільки там, де можна гарно позувати і сфоторгафуватись.

Також були місцеві орендарі Ігор Новицький депутат Тальнівської райради, директор з економіки ТОВ «Урочище Журавське» та генеральний директор ТОВ «О'єднана сільськогосподарська компанія», Сергій Тульчинський керівник СФГ «Дружба».

Бюджет села невеликий – 2 мільйони 212 тисяч 178 гривень. Левову частку місцевої казни наповнюють орендною платою за землю. Павлівські землі орендують: СФГ «Дружба» 111,539 га (землі держвласності) – 4,5% від нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, ТОВ «О'єднана сільськогосподарська компанія» 219,5143 га (ріллі) – відповідно 8%, ФГ «Гірський Тікич» 29,6299 га (ріллі) – 8%, ФГ «Русанівське» 22,4 га (пасовища) – 5%. Людські паї орендують: СФГ «Дружба» 1188, 2583 га, ТОВ «Корсунське» 97,0643 га, ТОВ «Корсунська» 123,0487 га, ТОВ «Урочище Журавське» 45,04 га, ПСП «Лідер» 35,7946 га, ФГ «Марцеліна» 9,49 га. Для порівняння, до сільського бюджету за минулий рік орендну плату за землю сплатили: ТОВ «О'єднана сільськогосподарська компанія» –715тис. 941 грн, СФГ «Дружба» 350тис. 734 грн, ФГ «Русанівське» 40тис. 130 грн, ФГ «Гірський Тікич» 93тис.62 грн.

-Дякую усім, хто допомагає технікою та працею. Місцеве сміттєзвалище упорядковується силами ТОВ «Об'єднана сільськогосподарська компанія». Взимку нам завжди безкоштовно прогортають дороги ТОВ «Урочище Журавське». Кілька разів прочищали шляхи ТОВ «Корсунське». Також вдячні Ігорю Новицькому за борошно для НВК, Лілії Мовчан за придбання постільних комплектів та ковдр діткам у НВК і Володимиру Чижевському, Ільясу Мірзояну, Едуарду Мірзояну за посильну допомогу. Володимиру Мовчану за курсування рейсового автобусу «Криві Коліна – Умань», що заїжджає у село 4 рази на день, Анатолію Скіченку за надання депутатської допомоги у сумі 15 тисяч гривень. Я особисто на свята вручаю гостинці школярам, випускникам. Сільська рада надає допомогу на лікування онкохворим, учасникам АТО, матері загиблого воїна. Виплачують допомогу на оздоровлення чорнобильцям, афганцям. 4 квітня організовуємо підвезення павлівчан на флюорографічне обстеження, - розпочала Наталія Слободяник, сільський голова Павлівки Першої.

Далі озвучують за сільський бюджет на 2019 рік – 2 мільйона 123 тисячі 626 гривень. Додають, аби орендар Сергій Тульчинський підняв плату з 4,5% до 8%, то минулого б року сільський бюджет поповнили. Зазначають, що ці кошти могли б використати на частковий ремонт доріг та субвенцій району.

-Сергій Тульчинський садить багаторічні насадження, а оренда землі під ними коштує набагато більше. Тому й сільський бюджет значно недоотримує кошти від орендаря, - пояснює павлівчанам сільский голова.

На озвучене прихильники Тульчинського викрикують, що не підтримують звіт Слободяник, натомість, просять слово. І розпочинають суперечку, яка зовсім не стосується заходу. Виносять на загал особисту неприязнь та обговорюють проблеми, які зовсім не стосуються сільського звіту. Звинувачують сільського голову, що розпродала село.

-Це село вже давно до Наталі Слободяник продали. Після Григорія Андріїшина тут немає чого продавати, все зметене під чисту. Отакий об'єкт, як садочок, віддати за 170 тисяч гривень, а у клубі ремонт зробили який? Стелю, яка падає, і вирізане опалення залишив, - говорить жінка у картатій хустині.

-Не вішайте на мене гріхи Андріїшина. Я дуже добре пам'ятаю його слова, коли мене обирали сільським головою, він чітко сказав, що ні жити, ні працювати мені не дасть. Григорій Андріїшин витаскав з села все, що тут було, продав садочок, вирізав баню, розібрав опалення у БК, кочегарку, - скаржиться Наталія Слободяник.

Люди у залі запитують Андріїшина: «Де дів мед, той що вкрав?». Відповіді не отримують.

Через годину сварок значна більшість селян все таки підтримують звіт Наталії Слободяник. Восьмеро, тих, що найбільше кричали, голосують проти.

Далі павлівчани цікавились долею сільського ФАПу, запитували, чи він функціонуватиме у Павлівці Першій. Намагались зрозуміти, яким чином селянам потрапити до лікаря у райцентрі по електронній черзі.

-Пункт здоров'я буде тут. Лише змінилась форма фінансування закладу. Жителі Павлівки Першої підписали всього 45% декларацій. Зоя Несененко, сімейний лікар з Майданецького, відповідає за ваше село. Тим, що не підписали угоди невідкладна допомога буде безкоштовна, а усі інші послуги – платні. Рецепти з 1 квітня виписуватимуться у електронному варіанті, - відповідає Наталія Тимченко, заступник головного лікаря первинної допомоги.

Селяни запитують, чи може фельдшер перебувати на робочому місці у нетверезому стані, на що їм відповідають: Ні, пишіть нам заяву, ми зреагуємо. Також питають за скорочення молодших медсестр, адже зовсім не орієнтуються у новій медичній реформі, перепитують, дивуються. Жінка у коричневій куртці, зітхає, додає: - Для кого ця медицина, не для людей така реформа точно.

Цікавила селян й подальша доля їхньої школи. Чи працюватиме й надалі?

-Питання стояло про пониження ступеню, до 1. Залишається садочок і початкова ланка, якщо зменшиться кількість дітей – буде реорганізація, - зазначила Лариса Коваль, начальник райвідділу освіти.

Далі говорили за оренду земель, які тримає Сергій Тульчинський. З'ясовували, чому він як орендар не допомагає селу, як інші сільгоспвиробники та платить кошти за паї комусь більше комусь менше.

-Не прогортаєте дороги взимку, не допомагаєте школі, як інші. Чому так? Я ваш пайовик чому кошти за пай не отримав як і всі інші, а менше?

Сергій Тульчинський відповідає, що гроші за пай цього чоловіка віддав його дружині. Павлівчанин обурюється, говорить, що це незаконно, адже договір укладався з ним особисто.

Жінка з передостаннього ряду теж цікавиться, чому Петру Гоцику минулого року за паї заплатили набагато менше, ніж потрібно було. Додає, що заключила договір з СФГ «Дружба», які обробляють її землю, а гроші сплачують ТОВ «Корсунське». - Ви ж користуєтесь тією землею, людям даєте 10 тисяч гривень, а нам – 3600. Мабуть Вам потрібніше!, - каже жінка.

-То подавайте на мене до суду, - заявив Тульчинський.

Сільський голова говорить, що орендар Тульчинський посадив багаторічні насадження на орних землях. А там інші розцінки орендної плати, ніж зараз він сплачує до бюджету. Вносити зміни у додаткові угоди відмовляється. Орендну плату підіймати не хоче.

-4,5% і 8 % різниця у 270 тисяч, яких вистачило б на школу. Ми до вас звертались з батьками школярів, щоб ви підняли орендну плату, ви відмовились, - говорить Слободяник.

Люди обурюються, говорять, що є орендарі, які піклуються за людей, а деяким байдуже. Наводять приклад з автобусом «Криві Коліна - Умань», де пайовики ТОВ «Урочище Журавське» та ТОВ «О'єднана сільськогосподарська компанія» їздять на рейсі за півціни.

На пропозиції Сергію Тульчинському примиритись з сільським головою та потиснути їй руку, він згодився, але цього так і не зробив.

Анна ДРАГУН

Нагадаємо : Сільські збори у Павлівці Першій перетворили на цирк