^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.03.2019 9:08
894 переглядів
0 коментарів
Катеринопільський голова звітує – громада критикує

Про звіт селищного голови Катеринополя було повідомлено заздалегідь. Лише в Інтернеті кілька разів подавали оголошення, в тому числі й відеозвернення Івана Гегедоша до містян, аби відвідали цей захід. На жаль, по факту прийшло близько сотні людей. - Станом на 1 січня 2019 року в селищі проживає 5859 осіб, в тому числі 992 дитини. Чисельність працюючих становить близько 1350 осіб, пенсіонерів 2214 осіб, − повідомив голова. Як бачимо із цієї статистики, людей, що виявили інтерес оцінити роботу місцевої влади – жменька, хоча диванних критиків у соцмережах завжди вдосталь.

Гегедош зазначив, що в Катеринополі функціонує 5 сільськогосподарських підприємств (загальна площа угідь – 3860 га) та 200 осіб-підприємців. У містечку працює 82 магазини, 5 об’єктів громадського харчування, 11 аптек, 5 перукарень, 2 фотоательє, 4 пункти з надання ритуальних послуг, 4 станції технічного обслуговування автомобілів, 3 АЗС, 9 одиниць з надання транспортних послуг, 2 автомийки.

За 2018 рік до місцевого бюджету надійшло 11 мільйонів 355 тисяч гривень. На виконання програми соціально-економічного розвитку селищні депутати попередньо запланували витратити понад 7,5 мільйонів. Але, зважаючи на реалії, скоротили видатки до 1 мільйона 592 тисяч. - Слід чесно сказати, – зауважив голова, – що цей документ був популістський, так як відображав скоріше побажання депутатського корпусу одномоментно зробити наше рідне селище кращим, ніж реальні можливості селищного бюджету.

Видатки селища: 6,5 мільйонів пішло на утримання 2-х дитячих садочків, 223 тисячі – придбання трактора (співфінансування), 345 тисяч – поточний ремонт доріг, 108 тисяч коштувала проектно-кошторисна документація (ремонт покрівлі садочка «Сонечко»), 136 тисяч витратили на встановлення вузла обліку газу (для садочка «Сонечко»), 62 тисячі на пільгове перевезення, 45 тисяч на реконструкцію автобусної зупинки (вулиця Соборна) та придбання дитмайданчика (для вулиці Вільного козацтва), 20 тисяч пішло на об’єкти соціальної інфраструктури, 2 мільйони на утримання апарату (24 особи) тощо.

Звіт Івана Гегедоша викликав шквал критики. Микола Ткаченко, депутат Катеринопільської райради, наголосив, що головне для селищної ради – виконання плану соціально-економічного розвитку. І коли на утримання апарату йде 2 мільйони, а на розвиток – мільйон, то виникають сумніви в раціональності використання коштів.

Про надмірний штат селищної ради піднімав питання також Віталій Нагорний, голова фракції «Черкащан».

– Штатний розклад писався на 31 особу. Депутати скоротили 5 посад. Тим часом у Лисянці працює 17 осіб, – зауважив Нагорний.

Гегедош на це відповів, що діяльність усіх членів своєї команди вважає доцільною і продуктивною: той приносить містечку додатковий дохід, той працює на перспективу його розвитку, той обслуговує громадян і т.д. Усі працюють на благо селища, отримуючи при цьому не особливо великий дохід, у середньому – 7 тисяч гривень.

З ґрунтовним аналізом роботи селищної ради виступила Марія Підгірна, працівниця комунгоспу. Основний меседж: Гегедош мало дає на райбюджет (який складає 30 мільйонів, а селища – 11). - Тим часом багато закладів Катеринополя утримується за рахунок сільських рад, – підрахувала Підгірна.

- Через те, села відмовляються створювати громаду в складі Катеринопільської селищної ради, – каже жінка. – Ви передали до райбюджету всього-на-всього 20 тисяч. А Кайтанівка? Має бюджет 1 мільйон 969 тисяч, утримує дитсадок. Перерахувала субвенцію у сумі 291 тисяча гривень. Ямпіль виділив 173, 7 тисячі. І теж утримує дитсадок. Лисича Балка дала 391 тисячу, і теж утримує дитсадок. Виходить, що всі інші сільські ради дбають про своїх жителів, а наша селищна рада спромоглася аж на 20 тисяч!

У відповідь Гегедош зауважив, що район зменшив субвенцію на утримання 2 місцевих садочків на 1,5 мільйона гривень, відповідно ці гроші треба компенсувати із селищного бюджету. Крім того, у 2018 році селищна рада оплатила 150 тисяч за послуги енергоносіїв відділу освіти.

Незадовільну оцінку роботи селищної ради дали Марія Підгірна, Петро Підгірний, Микола Береговенко та деякі інші виступаючі.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо : Про Катеринопільський комунгосп та пристрасті навколо нього